• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
27 Ağustos 2021 Cuma

Dizi aşkı gerçek hayata taşınırsa

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy

Bizim Türk dizilerinde sıkça yaşadığımız bir hadisedir ki dizi oyuncularının arasında rol icabı yaşadıkları ilişkinin gerçek hayata taşınması. Genelde başrol oyuncuları arasında yaşanır lakin yan roller, set çalışanları, oyuncu-yönetmen vs. uzun saatler aynı sette vakit geçiren kişiler arasında duygusal bir etkileşim oluyor demek ki. Verebileceğim çok fazla örnek var ama dönemin en popüler isimleri aynı dizide rol almalarıyla başlayan ilişkilerini, gerçek hayata taşıyan ve aşklarını doludizgin yaşayan Hande Erçel ve Kerem Bürsin çifti. Şimdi bu çifte bir yenisi eklendiği konuşuluyor kulislerde. Yeni diziye başlayan Tuba Büyüküstün ve Murat Boz'dan bahsediyorum. Benim bildiğim sadece dizinin başrollerini paylaşıyorlar ama magazinde konuşulan bu ikilinin arasında çoktan bir aşk başladığı yönünde.

AMATÖRLÜK MÜ?

Tam da gündemimizde bu dizi aşklarının gerçek hayata taşınması varken yabancı bir blog-köşe yazarının bir yazısına denk geldim. İsim vermeden ünlü Amerikalı bir yönetmen ile arasında geçen bir diyaloğu yorumlamış. Yönetmen demiş ki; "Benim dizi veya filmimde oynayan oyuncuların set ortamında birbirlerine bir şey hissetmeleri tamamen amatörlüktür. Oyunculuğun en önemli kaidesi iradedir. Adı üzerinde burada olan rol yapmak ve oyunculuktur. Duyguları, hisleri kontrol edebilmek çok önemlidir. Rol arkadaşına bir şey hissetme potansiyeli olmamalı oyuncunun. Aşk sahnesi çekenler aşık oluyorsa, iki düşmanı canlandıran kişilerde birbirinden nefret edebilir o zaman." Bu düşünce yapısı kafamı karıştırdı içimden garip bir şekilde hak verdim yönetmenin söylediklerine. Bu durumu yaşayan oyuncular bekar olduğu zaman gözümüze batmıyor ama Brad Pitt, Angelina Jolie çifti, gibi bir tarafın evliliğini yıkarak bir araya gelmiş rol aşkları da olabiliyor.

REKLAMLARA BAŞKA BAKAR OLDUK

Bir dönem oldu ki ünlü oyuncuların oynadıkları reklamlardan aldıkları bütçeler ifşa olmaya başladı. Bir süre öncesine kadar sanki bu anlaşılan paralar gizli tutuluyordu ve bir anda birileri imzaları deşifre etmeye başladı. Şimdi ünlü bir sanatçıların reklamlarını televizyonda görünce reklamdan önce bu reklamdan ne kadar para kazanmıştır acaba diye aklımızdan geçiyor. Kısa süre sonrada zenginin parası züğürdün çenesini yorar misali magazinde dudak uçuklatıcı fiyatları duyuyoruz ve konuşuyoruz. Nerden çıktı bu konu şimdi nereden esti diyeceksiniz. Haluk Levent'i izledim bir operatör reklamında. Haluk Levent'in yardımsever misyonundan ötürü duygusal bir video olmuş. O kadar güzel yardım projelerine imza attı ki kendisi içimden şu geçti reklamı izleyince. Bu reklamdan edindiği kazanç helali hoş olsun.

<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor