• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
8 Nisan 2022 Cuma

Dijitalde yanlış hamle

Bu haftanın gündem başlıklarından biri dijital dizi-film portalı Netflix'in üye aboneliklerine yaptığı yüksek zam oldu. Neye zam gelmedi ki bu portallara da gelmesin diye düşünüyorum bir yandan... Bir yandan da keyif için yapılan bu aylık harcamaların zamlanması izleyiciyi pes ettirebilir diye düşünüyorum. Üyeliklerde farklı kalitede 3 ayrı seçenek sunan portal 3 seçeneğe de zam getirdi ve izleyici tarafından tepki aldı. Gelen tepkiler üzerine hemen açıklama yapan şirket zamlar hakkında şunu söylüyor: "Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz." İyi haber, bu zam mevcut üyelikleri şu an için kapsamıyor sadece yeni üye olanlar için. Fakat Türkiye'ye yeni giriş yapan farklı bir çok dizi-film portalı var bu zamlarla beraber yeni üyeleri yeni portallara kaptırabilir diye düşünüyorum.

SANAL ETKİNLİKTE TÜRK ŞOVU

Reddit nedir? Aslında 2005 yılından beri hizmet veren dünya çapında çok popüler bir internet içerik, haber, tartışma, sosyal medya platformu. Türkiye'de fazla popüler değildi fakat bu son etkinlikte tüm dünya, Türklerin bu konuda ne kadar başarılı olduğunu konuşuyor. 2017'den beri internet üzerinden yapılan ilginç bir etkinlik var. Reddit üyelerine sanal büyük bir boş alan veriyor ve 5 dakika arayla kullanıcılar 1 piksellik boyama yapabiliyor. Tüm dünyadan katılım sağlayan ve büyük ilgi gören etkinlikte bu sene öne çıkan figürlerin arasında Atatürk portresi, İstanbul silüeti olan Türk bayrağı var. Karmakarışık dev alana baktığınızda ilk göze çarpanlar arasında Türklerin çizimlerinin oluşu pek bir hoşuma gitti. Bu etkinlik sonrası "İnternette olan bir şeyi mutlaka Türkler kazanır" sözü daha bir yer etti sanki. Türklerin örgütlenme gücünü gerçekten kimse hafife almasın derim.

KARDASHIAN'DAN BÜYÜK REKLAM KAMPANYASI

Vallahi size ne zaman dünyadan haberler verecek olsam muhakkak bu ailenin adı geçiyor. Artık onlar ailecek dünyanın en güçlü ve zengin kadınları arasında, fakat durmak bilmiyorlar. Eleştirmeye kalksak konuşacak çok şey var. Fakat bu çalışma ve üretme azmi bence tüm dünya kadınlarına örnek oluyor. Ailenin en popüler ismi Kim Kardashian. Bi çok alanda yatırım yapmış olsa da en üzerine titrediği projesi vücut şekillendirme ürünlerinden oluşan 'Skims' markası .Sadece kendisi ve ailedeki kadınlar, ürünleri tanıtsa milyon dolarlık reklam yapabilir, fakat durmak bilmeyen Kim, yeni reklam kampanyasında rüya bir takımı bir araya getirmiş. Sadece bir dönem Victoria's Secret markasının şovlarında bir arada görebildiğiniz melekler Tyra Banks, Heidi Klum, Candice ve Alessandro bu sefer Skims için Kim Kardashian'ı ortalarına alarak poz vermiş. Meleklerin en popüleri Adriama Lima ise yakın zamanda Rihanna'nın iç çamaşırı markasına modellik yapmıştı.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi