• $9,2947
  • €10,7911
  • 526.777
  • 1413.22
17 Eylül 2021 Cuma

Davet sezonu açıldıysa

Merhaba sevgili okurlarım, bu haftanın yazısını Fransa yolunda havaalanından yazıyorum. Uzun ve zorlu geçen bir pandemi dönemi sonrası ilk defa yurtdışına çıkıyorum ve haftaya oradan haberleri ve yolculuk deneyimimi yine köşemden size aktarırım. Şimdi ülkemizden bir gündem turu yapalım. Sonbahar geldi, okullar açıldı. Şehirliler kışlık evlerine dönüş yaptı ve şehir hayatı hareketlendi. Yeme-içme sektörü canlı, konserler hız kesmeden devam ediyor. Kalabalıklara karışmayı özlemişiz. Sosyal medyada ise haftanın gündemi Amerika'da gerçekleşen, katılanların kıyafetlerinin bol bol konuşulduğu Met Gala'ydı.

HIZLI TESTE VAR MISINIZ?

Met Gala, o kadar konuşuldu ki sosyal medyada adeta yorum yapmayan kişi kalmadı. O yüzden bu konuyu fazla açmayacağım. Sadece, aşısız ünlülerin kabul edilmediği geceye, tepkili isimlerin polemikleri gece bitmesine rağmen devam ediyor. Bu isimlerin başında Nicki Minaj var. Aşı karşıtı duruşuyla bir süredir Twitter gündemini meşgul eden rap sanatçısı, Met Gala'ya oldukça tepkili. "Eğer bir gün aşı olacaksam Met istediği için değil, kendi araştırmalarım sonunda içim rahat ederse olacağım" açıklaması tarafları ikiye böldü. Gelelim bizim davetlere... Çarşamba akşamı Barrus London ve Vcl Atelier İşbirliğinde gerçekleşen davet için şehrin en yeni ve merak uyandıran oteli Mandarin Oriental'deydik. Harika bir geceye imza atıldı. Pet şişelerin dönüşümüyle yapılan kumaşlardan bir arazi aracının içi tasarlanmıştı. Bu iklim krizinde markaların bu geri dönüşüme olan eğilimleri şahane. Gözlemim ise davet veren kişiler üzerinde hala virüs endişesi var. Olabildiğince az kişiyle etkinlik düzenlemeye çalışıyorlar. Yurtdışında yapılan organizasyonlarda ise girişte misafirlere hızlı test uygulanıyor. Acaba bu uygulama ülkemize de gelir mi?

GÜNDEMDEN DİKKAT ÇEKENLER

Duymayanınız yoktur, yarışmadan önce adaylar hakkında çıkan spekülasyonlarla konuşulmaya başlayan bir Miss Turkey geçti üzerimizden. Çok güzel hazırlanılmış bir gece olmuş hiç şüphesiz, fakat çıkan dedikodulardan mıdır nedir bilmiyorum kazanan isimlerin önceden belirlenmiş isimler olduğuna inananlardanım. Bir diğer gündem konumuz ise daha önceden davalık olduğu Acun Ilıcalı'nın kanalında programa başlayan Zuhal Topal mevzusu. Tarafların uzlaşması güzel bir şey tabii fakat bu iki dobra isimden, bu uzlaşmanın nasıl olduğuna dair bir açıklama bekliyorduk.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Motosiklet kazası sonrası şartlı uzlaşma

Binlercesi kıyıya vurdu! İzmit Körfezi'nde korkutan görüntü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda