• $ 8,0967
  • € 9,5725
  • 496.309
  • 1144.45
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Çeşme'de durumlar

Hafta başında hava yoluyla İzmir oradan Çeşme'ye geldim. İstanbul Havaalanı'nda durumlar gayet normal. Alan olduğundan pek bir sakin. Daha uçak yolculuğunu tercih etmeye başlamamış anlaşılan çoğunluk. Maskesiz dolaşan kimsecikler yok. Her köşede el dezenfektan stantları var. Uçağa binerken bir hijyen kiti dağıtılıyor. İzmir uçağı pek dolu değildi 3'lü sıralardaki koltukların hepsinin orta koltuğu boş kalacak şekilde yerleştirilmişti yolcular fakat yolcu yoğunluğu arttığı taktirde orta sıralara da yolcu alınıyor. Çeşme'ye ulaştım, güvenle tercih ettiğim Aya Yorgi Otel'e yerleştim ve durum raporu için kendimi dışarı attım.

O GÖRÜNTÜLER ÇOK KONUŞULDU

Bir hafta önce Alaçatı'da ki mekanlar ve bazı plajlardan yapılan paylaşımlar sosyal medya ve basında çok konuşuldu. Maskesiz ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden gençlerin eğlence görüntüleri bir çok kişinin canını sıktı. Hatta ‘Çeşme'de korona yokmuş tarzı’ ironik başlıklar atıldı. Mekan sahipleri ve işletmecileriyle bizzat konuştum aslında mekanlardaki önlemler bir hayli yerinde. Masalar, şezlonglar sosyal mesafe kuralları içinde yerleştirilmiş. Girişte maske kontrolü yapılıyor, maskesi olmayanlara temin ediliyor ve ateş ölçülüyor sonrası tamamen müşteriye kalmış. En hoşuma giden ayrıntı ise mekanlar yeme-içme menüsü olarak teknolojiyi kullanıyorlar. Misafirlerin akıllı telefonlarına barkod taratarak internet üzerinden menüye ulaşılıyor. Koronaya kafa tutan mekanlar değil müşteriler aslında.

ÇEŞME KALABALIK MI?

Büyük şehirlerden araçla ulaşımın en rahat olduğu tatil yöresi olmasının da etkisiyle Çeşme diğer tatil ilçelerine göre daha çok tercih ediliyor evet bu doğru. Otel doluluk oranlarını sordum otel sahipleri talepten gayet memnun çünkü kendilerini en kötüye hazırlamışlardı. Ama genel tercih kiralanan villalar ve tatilciler yazlıklarından çok fazla dışarı çıkmıyor. Alaçatı'da o yürünemeyecek kadar kalabalık manzaraları şu an için yok haftasonunu yaşamadım, hafta içi mekanlar da o kadar dolu değildi ama olağanüstü bir durum olmadığı taktirde temmuzda eskiye döner diyor esnaf.

İstihdama büyük destek… Torba yasadan kim nasıl yararlanabiliyor?

İstihdama büyük destek… Torba yasadan kim nasıl yararlanabiliyor?

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca ç

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Denizli'de

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Denizli'de

Hayalleri gerçekleştirme zamanı! 27 Ekim günlük burç yorum

Hayalleri gerçekleştirme zamanı! 27 Ekim günlük burç yorumları