• $16,355
  • €17,5931
  • 973.068
  • 2450.84
12 Mart 2021 Cuma

Buruk bir 8 Mart

Bu haftaya kadına şiddet haberlerinin gündemde olması nedeniyle gölgede kalan 8 Mart Kadınlar Günü ile başladık. Emekçi kadınların yüceltildiği bu önemli gün, bu sene bitmek bilmeyen kadına şiddet haberleri ile buruk kutlandı. Çocuğunun önünde tekmelenen anneler mi dersiniz? Sosyal medya üzerinden canlı yayın açıp kız arkadaşını darp ederek ibreti alem yaptığını zanneden canavarlar mı? Gündemde böyle üzücü haberler çoğaldıkça dediğim gibi Kadınlar Günü'müz buruk geçti. Gündemdeki şiddet olaylarına dikkat çekmek isteyen kadınlar bir araya gelerek seslerini duyurmak istedi lakin bu sefer de sosyal mesafe kuralları yıkıldı. Anlayacağınız o ki gündem pek iç açıcı değildi bu hafta başında. Ben yine de buradan tüm hemcinslerimin gününü en içten dileklerimle kutlarım.

7 MİLYON DOLARLIK RÖPORTAJ

İngiltere kraliyet ailesi büyük bir kriz yaşıyor. Eminim bu hafta tüm dünyada manşet olan röportajdan haberiniz çoktan olmuştur. Ciddi iddialarla Oprah Winfrey karşısına çıkan Megan-Harry Çifti kraliyet tarafından maruz kaldıkları baskılardan bahsettiler. Bunlardan en can alıcısı ise gelinin doğuracağı çocuğun rengi ile ilgili olan kraliyetin endişesiydi. Bir cümle ile ırkçılık iddialarıyla yüz yüze kalan kraliyet bu konuda ufak bir açıklama yapsa da zaman neler gösterecek, genel halkın tepkisi ne olacak merak konusu. İngiliz basını 85 yılın en büyük kraliyet krizi olarak adlandırıyor bu durumu. Röportajdan 7 milyon dolar aldığı iddia edilen Oprah gündeme bombayı bıraktı diyebiliriz. Röportajdan Megan ve Harry çiftinin hiçbir ödeme almadığı da söylenenler arasında.

DAYANAMADIĞIMIZ O ETİKET FİYATI AÇIKLANDI

İnternet üzerinden alışveriş çılgınlığının her gün arttığı pandemi döneminde tüm markaların satış stratejileri bu yeni döneme göre planlanmaya başladı. Bu stratejiler ile ilgili sık sık basın bültenleri alıyorum. Bu hafta ise dikkatimi çeken bir haberi sizinle paylaşmak istedim. İnternet üzerinden alışveriş yapan kadınların zayıf noktası belirlenmiş! Bu nedir diye merak ediyorsanız ürün fiyatı 59.9 olan alımların çok yüksek oluşu. Yapılan analizin sonucu olarak biz kadınların dayanamadığı etiket fiyatı internet üzerinde 59.9 olarak belirlenmiş benden size böyle kısa bir bilgi.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu