• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
15 Ekim 2021 Cuma

Bu çılgınlık bitecek gibi değil

Birkaç haftadır köşeme seyahat yazılarım hakimdi. Bu hafta ise gündem yorumlamaya geri dönüyorum ve piyasaya hızlı bir dalış yapıyorum. Gündem demişken Netflix'in kendi rekorunu kıran ve kısa sürede global olarak 100 milyon izleyiciyi geçen dizisi Squid Game çılgınlığı kolay kolay bitecek gibi durmuyor. Avrupa seyahatlerim sırasında havaalanlarında, trenlerde, uçaklarda sağım solum hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun kitlenmiş telefonlarından veya laptoplarından bu diziyi izliyordu. Diziyi izlemediyseniz bile muhakkak duymuşsunuzdur ve detaylarına hakimsinizdir. Özellikle sosyal medya dizinin etkisi altında. Dizide görülen oyunlar tekrarlanmaya çalışıyor, oyunculara benzer karakterler yaratılıyor vs. En hoşuma giden ise dizide hiçbir özellik taşımayan yarışmacı formalarının şu an aşırı popüler oluşu.

BU MARKA TUTAR MI?

Squid Game yarışmacılarının giydiği formalar Türkiye dahil birçok ülkede özellikle pazarlarda hemen satışa sunulmuş. Yahu bu ne hız? Bir yeni giyim markası da pop yıldızımız Hadise'den geldi. Hadise'nin bir internet satış platformuyla beraber çıkardığı kadın giyim markasının adı Kert. "Gerçekten bir kadın markası için bu ismi çok mu aradınız?" diyesim geliyor lakin muhakkak benim akıl erdiremediğim bir manası vardır onu da keşke kendisi marka tanıtımı ile beraber anlatsaydı. Eleştirim sadece marka adına değil Hadise'yi çok beğeniyor ve başarılı buluyorum. Dünya standartlarında bir yeteneğe sahip. Fakat ilk günden bu yana giyim kuşam konusunda pek iddialı bir isim değil. Derya Açıkgöz yani kız kardeşi onu bu konuda güzel yönetiyordu fakat onunla yolları ayırdıktan sonra sadece büyük markaların kombinleriyle gördük Hadise'yi. Yazı yazmadan önce çıkan ürünlere bir göz attım bana göre Hadise'nin tarzını yansıtan bir parça göremedim. Bu işbirliği için kendisi doğru isim miydi emin değilim ama amaç ses getirmekse evet bir süre içinde birçok kişi Kert markasını duyacaktır.

SIRADA NE VAR

Hadise'nin işbirliği yaptığı internet satış sitesi ile daha önce Şeyma Subaşı da bir çalışma yapmıştı. Kimi beğendi kimi çok eleştirdi ama sanırım proje sonlandırıldı. Şeyma'nın bugüne kadar bir heves başlayıp yarı yolda bıraktığı birçok projesi oldu bir şekilde istikrarı sağlayamadı. Belki de kendine uygun girişimi henüz keşfedemedi ya da boyundan büyük işlere kalkıştı. Aslında bu kadar dünya insanı olup vizyon sahibi olduğundan ötürü daha genç ve cazip bir şeyler üretmesini bekliyorum ondan. Demoralize olup üretmeyi bırakmaması en büyük adım, şimdi ise yine yeni bir marka oluşturma aşamasındaymış. Tahminim o ki yine bir kadın giyim markası olacak, umarım bu sefer bizi şaşırtan uzun soluklu bir çalışma geliyordur.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi