• $31,2922
  • €33,8806
  • 2058.65
  • 9193.69
29 Nisan 2022 Cuma

Biraz da Galataport'u övelim

Bu hafta 2 kere üst üste yolum Galataport'a düştü. Evet biraz geç kaldım ama anca keşfedebildim burayı. İlk deneyimim geçtiğimiz pazar günü oldu. İğne atsan yere düşmez bir kalabalık hakimdi Galataport'ta. İftar saatine doğru kafe ve restoranların önünde uzun kuyruklar oluştu. Lakin Boğaz manzarasına karşı sıra beklemek bile keyifli diyebilirim. Vale ve otopark sistemi çok iyi kurulmuş, bu nedenle olası trafik kaosu yaşanmıyor. Havalar güzelleştikçe çocuğunu, köpeğini alan kendini Galataport'a atmış. Deniz kenarında şezlong tipi yapılmış banklarda güneşin keyfini çıkaranlar çoğunluktaydı. Tahminimden çok daha büyük bir alana kurulmuş. Tüm mağaza ve restoranlar henüz açılmamış olsa da şu anki hali bile beni büyülemeye yetti. İnanılmaz modern bir yapı içerisindeyken çevredeki camilerden yükselen ezan sesleri otantik bir hava katıyor buraya. Hafta içi ise ben oradayken tüm ihtişamıyla bir Cruise gemisi yanaştı. Gemi çalışanları Galataport'u selamlıyordu yanaşırken. Bir heyecan oldu içimde nedense sanki gemiye binip uzaklara gidecekmişim gibi. Galataport, İstanbul'a hem turistler hem de biz lokaller için yeni bir soluk getirecek belli. Tamamlanmış halini merakla bekliyorum.

ANNELER GÜNÜ KAPIDA

Bu sene bayram ve Anneler Günü iç içe geçti diyebilirim. Bayram tatilinin bittiği pazar günü Anneler Günü'nü kutlayacağız. Alışverişlerin arttığı bir dönem. Bu özel günler için alışveriş severler arasında yapılan anketleri köşeme taşımayı seviyorum biliyorsunuz. Bu hafta Adcolony'nin yaptığı bir ankete denk geldim. Bu sene annelere en çok kıyafet, kozmetik ve çiçek gidecek. Zamlardan ötürü hediye almayı değil, manevi bir şeyler üretmeyi tercih edenler de çoğunlukta. Hediye alacaklar ise en çok internet üzerinden alışverişi tercih ediyor. Araştırmaya göre internet alışverişinin tercih edilmesinde ki en büyük etken kampanya ve kuponlar. Akıllı telefonlar üzerinden karşımıza çıkan mobil reklamlar da büyük ölçüde belirleyici oluyor. %42 ile arama motorları, %40 ile sosyal medya, %38 ile web sitelerinde karşılaşılan reklamlar ve %28 ile ürün karşılaştırma siteleri tüketiciyi yönlendiriyor. Bir ilgimi çeken anket sonucu da akıllı telefonlar üzerinden yapılan alışverişlerin, laptop-bilgisayarlardan yapılanlardan daha güvenli olduğunun düşünülmesi.

NEDEN SEDA BACIM?

Magazin gündemimize dokunmadan köşemi kapatmayayım dedim. Seda Sayan'ın Çağlar Ökten ile evliliği var manşetlerde. Yaş farkı falan bence en son konuşulacak şey. Çok yakıştırdım ben ikiliyi hem görüntü hem tarz olarak. Seda Sayan'ı çok beğeniyorum. İstediğiniz kadar estetiklerine laf edin kendine çok iyi bakan ve 20'li gençlere taş çıkaran bir enerjisi var. Benim tek yorumum, bu kadar hızlı bir evlilik kararına gerek var mıydı? Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yemez miydi?

<p>Gregoryen takviminde, Julius Caesar tarafından oluşturulan ve Jülyen takviminde, Temmuz ve Ağusto

Şubat ayı neden 4 yılda bir 29 çeker?

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi