• $32,8075
  • €35,1695
  • 2451.09
  • 10771.4
9 Eylül 2022 Cuma

Bir daha gemiye gidecek olsam

Hızlıca gündeme dalmak istiyorum. Çünkü malumunuz 10 günlük bir gemi seyahatinden döndüm ve gündemi yorumlayamamıştım. Norveç fiyortlarını gezdiğimiz cruise seyahatimi tamamlayınca merak edenleriniz için genel bir yorum yapacağımı söylemiştim. Özetle benim için en cazip tarafı tek vasıta ve bavulunuzu hiç kıpırdatmadan bir seyahat içerisinde 3-4 farklı ülke-şehir görebilmek. Görülen manzaraları inanın gemiden şahit olmak bambaşka! Gemi karadan uzaklaşırken o doğa güzelliklerini binlerce kişi ile beraber bir film veya tablo izler gibi izliyorsunuz. Bundan sonraki cruise gezim için nelere dikkat ederim derseniz size de fikir vermek açışından yazayım. Konaklanan kabinin balkonunun ve geminin içerisindeki havuzların keyfini çıkarmak için sıcak bir rota seçmeye, bir konaklama bedeli kadar ekstra ödememek için her şey dahil bir tur paketi almaya ve gemi içinde daha butik hizmet almak için daha az kişinin kabul edildiği bir cruise tercih etmeye özen gösteririm.

DÜĞÜN DERNEK GÖZYAŞI

Ben seyahatteyken tüm sosyal medyam Demet Özdemir-Oğuzhan Koç düğünü olmuştu. Senenin en renkli düğünü oldu sanırım. Başlarda haksızlığa uğramış bir Yağmur Tanrısevsin vardı gözümde, bu nedenle bu çifte hiç ısınamamıştım. Fakat en özel günleri düğünlerinden sonra dalga konusu edilmeleri de beni vicdanen rahatsız etti. Ünlü insanların düğün dernekleri muhakkak konuşulur ve eleştiriye açıktır. Bana da soracak olursanız çok medyaya oynanmış, bakın her şeyimiz muhteşem diye kameradan gözümüze sokulan bir imaj var gibi geldi. Ama ne olursa olsun dalga geçilecek kadar insanları kırmaya da gerek yok düşüncesindeyim. Diğer taraftan gemiden iner inmez bir baktım gündemde Hadise'nin gözyaşları ve çatırdayan evliliği. Yanlış bilmiyorsam daha evleneli 4 ay oldu. Bu nedenle magazinin ilgi odağı bu çift hala... Taraflardan hiçbir açıklama yok, herkes merakta... Umarım haklarında hayırlısı olur. Hadise'yi seviyoruz.

GERİ ÇEVRİLEN TÜRK PASAPORTLARI

Acil müdahale şart. Son dönemlerde çevremde o kadar çok eşim, dostum saçma nedenler öne sürülerek ret alıyor ki! Hayatları boyunca Avrupa'yı Schengen vize ile gezmiş hatta iş için sıklıkla gidip gelen kişiler bile şu an konsolosluklardan ret cevabı alıyor. Spor sunucumuz Sinem Ökten Avrupa ligi maçlarını izlemek ve önemli futbolcularla röportaj yapmaya giderken bu kez vizede ret engeline takılanlardan olmuş mesela... Amerika neredeyse 2 sene sonraya vize randevu tarihi veriyor. Vize başvurusu için bir uçak ve otel rezervasyonu istiyor, konsolosluk üzerine yine ret geliyor. Yanan gezi, uçak, otel paraları 150 euro civarındaki vize başvuru paraları iç acıtacak cinsten. Türk pasaportunun, Türk vatandaşının gördüğü bu muamele kabul edilemez. Dışişleri bakanımız çoktan olaya müdahale etmiş diye duydum. Umarım en kısa sürede olumlu sonuçlarla geri dönerler.

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları