• $32,4648
  • €34,737
  • 2481.7
  • 9530.47
16 Nisan 2021 Cuma

Bıktık sizden...

Bazı meslek grupları var ki görevini kötü uygulayanların sayısı o kadar fazla ki tüm sektörün çalışanlarına karşı ön yargılı olmamıza neden oluyorlar. Öğrencilik yıllarımda hiç şüphesiz benim için öğrenci idari işleriydi bu grup. Öğrenci olduğunuz için kaale alınmazdınız, istediğinizi yaptırmak için 40 takla attırırdı görevli kişi. Aynı şekilde bazı devlet daireleri çalışanları da o kadar umursamaz davranır ki devlet dairesine işiniz düştüğünde sırf o çalışan yüzünden 2. gidişiniz korka korka olur. Neyse ne demek istediğimi az çok anlatabildim umarım. Kurunun yanında yaş da yanan bu sektörlerin en başında sarı taksiler geliyor.

AH SARI TAKSİLER

Bilmiyorum kaç kez konu başlığım oldu sarı taksiler... Hak vermeye çalışıyorum, tüm gün İstanbul trafiğinde direksiyon sallamak insanda ne hoşgörü bırakır ne sağlıklı bir psikoloji lakin hizmet sektörünün en önemli halkalarından birisiniz siz. Günde binlerce yolcu taşıyorsunuz. Uber, Bitaksi gibi karşılıklı puanlama sistemi olan uygulamalar iyi ki çıktı ama uygulama dışında kalan şoförler terör estirmeye devam ediyor. Yurt dışından gelen arkadaşlarım yol üzerinden bir taksiye biniyor ve gitmek istedikleri adresi söylüyor tabii artık herkesin akıllı telefonunda navigasyon olduğundan güzergahı oradan takip ediyorlar. Taksi şöförü bambaşka yollara girince tepkilerini dile getiriyorlar ve sonuç ne dersiniz? 3 kız yaka paça taksiden atılıyor... Olayı dinlediğimin akşamına haberlerde yine dolandırıcı taksiye denk gelen Cezayirli kadınların haberini görünce pes artık dedim. Bıktık sizden sizin gibiler yüzünden işini düzgün yapan taksi şoförlerinin itibarı da ayaklar altına alındı.

KENDİNİ PAZARLAYAN İŞ ADAMLARI

İtibar demişken kimileri bu kelimenin anlamını yanlış anlamış olsa gerek ki itibarı para ile satın almaya çalışıyor. Son dönemde dinlediğim hikayeler beni inanılmaz şaşırttı. Eskiden iş adamlarının tanınma ve meşhur olma stratejisi ünlü bir kadın ile beraberlik kurmaktı. Yeni nesil strateji ise kendine bir PR danışmanı tutmak. Beyefendiye ilk olarak yüksek takipçi satın alınmış bir sosyal medya profili açılıyor daha sonra PR danışmanının kişisel ilişkileri kullanılarak gazete ve haber sitelerine haber çıkarttırılıyor. Ah keşke isim verebilsem...

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!