• $ 8,1986
  • € 9,6569
  • 502.104
  • 1152.63
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Aşk vizesi

Yurtdışına seyahat edemediğimden ötürü güncel kalmak adına sık sık yabancı blogları takip ediyorum ve ilgimi çeken mini haberleri köşeme ve kendi blog’um caglagursoy.com’a taşıyorum.

Dünyadan bir enteresan haber de Almanya’dan geldi. Sınırların kapanmasıyla ayrı ülkelerde kalan sevgililere aşk vizesi çıkarılacakmış. Euronews’da okudum bu haberi ama doğruluğunu tam öğrenemedim. Avusturya, Danimarka, Norveç’te aynı uygulamayı yürürlüğe sokmayı planlıyormuş. Pandemi döneminden önce beraber yaşadıklarını belgelerle kanıtlayan çiftlerden ülke dışında kalana bu şekilde giriş izni çıkarılabilecekmiş. Pek romantik bir karar...

Bir başka haberim ise film severlere. Tüm dünyanın evlerine kapandığı bu süreçte hiç şüphesiz dönemin kazananı sosyal medya ve dijital platformlar oldu. Altın çağını yaşayan Netflix doymamış olacak ki yeni bir atılım ile portala üye olmamış kişilerle de tanışmak adına bazı filmleri ücretsiz yayınlama kararı aldı. Pandemi döneminde öyle bir talep olmuştu ki bu büyük talebe portal yetersiz kaldı haberleri çıkmıştı. Şu an gerekli iyileştirmeler yapıldı demek ki ve reklam çalışmaları hızla devam ediyor bravo...

ÜLKEMİZDE DURUMLAR

Geçen hafta yazdığım ‘Koronavirüste ikinci dalga gelir mi?’, ‘Geldi mi?’ yazıma sizlerden baya geri dönüş aldım. Kiminiz ‘Çoktan geldiğini’ kiminiz ‘Bu saatten sonra virüs güç kaybederek yok olacağını ve ikinci dalganın gelmeyeceğine inandığınızı’ söylediniz. Ben tedbirlerin daha sıkılaştırılması taraftarı olduğumu söylemiştim ki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklamalar geldi. Birinci dalganın ikinci yükselişindeymişiz. Yani daha birinci dalgadan kurtulamadık ki biz... Maalesef erken bir rahatlamaya girmişiz bunu görüyorum sonuçlardan. Şimdi 81 ilde düğün, dernekler başta olmak üzere tüm kalabalık organizasyonlar kısıtlandı ve yasaklandı. Şahsi olarak tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Maske konusunda kendi görüşüm olarak İstanbul bilinçlendi diye düşünüyorum. Umarım tüm Türkiye’de aynı şekildedir.

HAYAT DEVAM EDECEK

Tabii ki hayat gerekli önlemler içerisinde devam etmeli. Biliyorsunuz pandemi ile beraber binlerce hatta milyonlarca vatandaşımızın ekmek kapısı moda ve tekstil sektörü de ciddi bir duraksamaya girmişti. Sektörün yavaş yavaş hareketleniyor olması beni mutlu ediyor. Bu sene sektörün önemli organizasyonlarından İstanbul Moda Haftası dijital ortamda gerçekleşecek. 17-27 Ağustos tarihleri arasında katılımcı modacılar video çekimlerini büyük emek ve titizlikle gerçekleştirdi. Yeni koleksiyonlar dijital ortamda 12-16 Ekim tarihleri arasında sergilenecek. Takipçiler heyecanla yeni nesil dijital sunumları bekliyor. Hafta başında ise attığı yenilikçi adımlarla dünya starlarını da giydiren Barrus London sosyal mesafe kuralları doğrultusunda açık havada özel bir koleksiyon tanıttı. Markanın baş tasarımcısı Neslişah Yılmaz pet şişe atıklarını geri dönüşüm ile iplik ve kumaşa dönüştürerek dünyada ilk couture koleksiyonunu oluşturdu. 30 parçalık defile büyük alkış aldı. Çevreye duyarlı bu projeyi ben de buradan tebrik etmek istiyorum.

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'Minyatür Bomba' paylaşımı: Test başarıyla sonuçlandı

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'Minyatür Bomba' paylaşımı: Test başarıyla sonuçlandı

1966 model cipi 25 bin lira harcayarak yeniledi! herkes onun peşine düştü

1966 model cipi 25 bin lira harcayarak yeniledi! herkes onun peşine düştü

Kuzey Marmara Otoyolu'nda helikopter destekli trafik denetimi yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu'nda helikopter destekli trafik denetimi yapıldı

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasad&#x

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasadını yaptı