• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
19 Mayıs 2023 Cuma

Amaç Dikkat Çekmek

Farkındayım siyaset dışında çok fazla bir şey konuşmadığımız haftalardan geçiyoruz. Her masanın gündemi seçim ve ikinci tur olasılıkları... Ben biraz farklı bir açıdan seçim gündemini ele alayım istedim ve ünlülerin oy kullanırken tercih ettikleri kıyafetleri yorumlayayım. Belli ki birçoğu bizim yani basının ilgisini çekmek için özel seçim stilleri yapmışlardı. Yurdum insanı en rahat eşofman spor ayakkabısıyla gelirken ünlülerin zorlama halleri beni epey güldürdü.

BU İKİ İSİMİN AMACI AYNI

Bu arada seçim gündemini yurtdışından takip eden biri olarak İstanbul hava durumu konusunda ünlülerin kıyafetleri gerçekten kafamı karıştırdı. Kimi mini etekle oyunu kullanırken kimi kürk manto kürk bere ile görüntülenmiş... Neyse oy şıklığı denince aslında işin birazda ironisi ile beğeni toplayan ilk ikonik isim şarkıcı Hatice... Geçtiğimiz oy kullanma döneminde oyunu kullanırken tercih ettiği siyah abiye kıyafeti ilgi görünce bu sene vites arttırarak beyaz abiye bir elbise, tüllü şapka ve sevimli köpeğiyle görüntü verdi. Amaç belli bunu da saklıyor gibi bir hali yok Hatice'nin fakat benim için Hatice'nin dikkat çekme çabasıyla yarışacak bir başka isim Hadise oldu. O Avrupai, cool Hadise gitmiş assolist havalarında dev uzun topuklu çizmelerle oy kullanmaya gelen Hadise gelmiş. Bu kadar kasmaya gerek var mıydı gerçekten?

ORHAN BABA'YA UZUN ÖMÜRLER

Bu hafta zaten gündemde sıkıntılı konular almış başını gitmişken biranda sosyal medya ve whatsapp gruplarında Orhan Gencebay öldü haberi dolanmaya başladı. Haberi gördüğüm anda buz kestim çünkü çok sevdiğim bir aile özellikle Sevim Abla'yı çok severim. Hemen onu düşündüm nasıl üzgündür dedim... Sonra baktım kendisinden bir yalanlama gelmiş Orhan Gencebay gayet sağlıklı ve çıkan haberlerin hepsi uydurmacaymış. Vallahi bu dönem dönem çıkan sahte, sanatçıların öldü haberleri neden ve nasıl çıkıyor ve bir o kadar hızla yayılıyor anlamak zor. Bu vesileyle Orhan Baba'ya uzun ömürler dileyelim buradan da.

<p>Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı... Sizce bu  gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?<

Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı… Sizce bu gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!