• $8,5338
  • €10,1431
  • 494.931
  • 1431.78
10 Ocak 2020 Cuma

Altın Küre kadınları sınıfta kaldı

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy
YAZARIN SAYFASI

Üzülerek söylüyorum ki; yeni yıl hiç de neşe, huzur ve sağlıkla gelmedi. 2020'ye girdiğimiz ilk günlerde hastaydım. Gıda zehirlenmesi ve mide spazmı teşhisiyle hastaneye kaldırıldım. Öğrendim ki aynı sorunu yaşayan birçok kişi hastanelere akın ediyormuş. Bir dönem içeceğimize attığımız buzlarla bulaşan bir mikrop türemişti hatırlarsınız. Yine o tarz bir vakayla karşı karşıyayız ama henüz bu virüsün nereden, bu hızla çoğaldığını saptayamamış uzmanlar. Bir diğer dönemsel korkulu rüyamız ise domuz gribinin de alt türlerinden biri olduğu influenza gribi. Her şeyin başı sağlık, umarım tüm hastalar en kısa sürede şifasını bulur.

ALTIN KÜRE'DEN AĞIMA TAKILANLAR

1944'ten beri dünyanın en prestijli ödül törenlerinden sayılan aynı zamanda Oscar'ın da habercisi niteliğindeki Altın Küre Ödülleri hafta başında ünlü komedyen Ricky Gervais sunuculuğunda sahiplerini buldu. Amerika kökenli bu ödül töreni, film ve televizyon dünyasının ‘en'lerini seçmiş oldu. Özel bir yemek davetiyle düzenlenen gecenin davetli listesi de kısıtlı ve bir o kadar özel isimlerden oluşuyordu. Geceden aklıma en çok takılanları sizin için sıraladım.

İlk olarak sunucu Ricky Gervais'in sektörel düzeni eleştirmesi hatta konuşmasına küfür dahil etmesi, kimi kısım tarafından cesurca bulunarak büyük alkış alırken medya patronları tarafından ise oldukça yüz kızartıcı olduğu söylendi.

Beyonce ve Jay Z çifti yine yaptı yapacağını ve ünlü bir içecek markasının sponsor olduğu geceye kendi içeceklerini getirterek dikkatleri üzerlerine çektiler. Sürekli liseli aşıklar modunda takılan ya da öyle gözükmeye çalışan Priyanka Chopra ve Nick Jonas çifti de yine ‘en çok biz aşığız’ yarışında gibiydi.

GELELİM KIRMIZI HALI HALLERİNE

Bu tarz özel Amerikan gecelerini yakından takip etmeme rağmen son birkaç senede ağzımızı açık bırakacak şıklıkta veya yaratıcılıkta bir kadın göremiyoruz. Margot Robbie'nin straplez, gösterişsiz elbisesiyle gelmesi, Scarlett Johansson'ın kırış kırış kırmızı elbisesi, Jeniffer Lopez'in yılbaşı paketine benzer seçimi… Hepsi sınıfta kaldı moda eleştirmenlerinin gözünde. Allah'tan kadınlar taş gibi de çuval giyseler yakışır diyoruz.

Evet belli başlı şık ve zarif isimler var ama demek istediğim şu; Jennifer Lopez'in ikonik yeşil dev dekolteli Versace elbisesi gibi yahut Rihanna'nın transparan taşlarla işlenmiş gümüş elbisesi gibi akıllarda kalıcı bir şey artık üretilmiyor sanki. ‘Moda dünyası kendini tüketti’ yazıyor bazı yabancı bloglar... Ben katılıyorum ya siz? Biz köşe yazarları ve eleştirmenler olarak farklılık görmek istiyorsak artık erkek kostümlerine bakar olduk.

<p>Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin arttığı dünyamızda hukuk alanında bilmediğimiz ya da eksik bild

Aile içinde şiddetine maruz kalanlar ne yapmalı?

Iğdır'da yıkılan cezaevinin yerine yapılan sosyal yaşam alanı ilgi görüyor

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Uludağ'da yangın ihtimaline karşı helikopterli denetimler artırıldı