• $9,2647
  • €10,7585
  • 526.543
  • 1409.56
15 Kasım 2019 Cuma

Ah şu egolarınız

Sitemkar bir başlık attım evet. Sözüm Türk ünlülerimize... Türk programlarımız dışında TV'de kaçırmadan takip ettiğim bir Talk Show var. Amerikalı yıldız sunucu Jimmy Fallon'ın ünlü konukları ağırladığı şovu. Ünlü dediysek öyle starcıklar değil Hollywood yapımı sinema, film, dizi, müzik sektörü kimi ararsanız Jimmy'nin konuğu oluyor. Hem bilgilendirici bol bol da eğlendirici bir program… Hemen saadete geliyorum. Katılan konukların hemen hemen hiç birinde en ufak kasılma görmüyorsunuz. Aman karizmam çizilmesin, aman çirkin gözükmeyeyim dertleri hiç yok. Aksine en bakımsız hallerini videoya çekip programda yayınlayabiliyorlar. Bu durumu biraz araştırdım. Hollywood ünlüleri seyirciye, dinleyiciye hitap etmenin en önemli unsuru samimiyet ve onlardan biri olduklarını göstermek olduğunu benimsemiş. Yabancı bir köşe yazarı da demiş ki bu samimiyet çemberinden içeriye girmemiş hiçbir ismin piyasada kalıcı olduğunu görmedim.

YOUTUBE NEDEN TELEVİZYON'UN ÖNÜNDE

Kardashian Ailesi’nin bu denli popüler olması tamamen bu unsura bağlı. Güzelliklerini tüm dünya konuşuyor olmasına rağmen çektikleri Reality Show'larında en bakımsız hallerini, en doğal hallerini görebiliyoruz. Bazen kavga ederken bazen ağlarken bazen hasta yataklarında gördüğümüz Kardashian Ailesi, seyirciyi buradan yakalamış gibi görünüyor. Bizde ise bu özgüvene sahip sayılı isim var. Hatta makyajsız yakalanan kadın ünlülerimizin görüntü vermemek için binbir takla attığı da oluyor. Gülben Ergen'in meşhur lafı "Unutmayın ki bana hiçbir şey olmaz!" biz izleyicinin pek görmek istemediği bir tutum aslında. Ekrandan dahi olsa karşındaki kişiyle bir iletişim kurmak için onunda bizim gibi üzüntüleri, korkuları olan bir birey olduğunu, zaman zaman bakımsız, dağınık olduğunu görmek samimiyetin en önemli adımı. Artık sürekli leydi ya da jön modunda gördüğümüz ünlülerden sıkıldık ve Youtube'daki daha gerçek yaşamlara kaydı ilgimiz. Daha bizden insanların hayatlarını, paylaşımlarını izlemek daha keyif verir hale geldi. O yüzden ünlülerimiz, Youtube fenomenlerinin yükselişini eleştireceğine biz nerede eksik kaldık diye bir öz eleştiri yapsınlar.

TAKİPTEN ÇIKARMA VESVESESİ

Magazin gündemimizde bu hafta Burcu Esmersoy, Demet Akalın polemiği vardı. Aslında polemik denmez Demet kendi kendine sinirini ve tepkisini dile getirdi. Burcu konu hakkında yorum yapmamayı tercih etti. Olayın başlangıç noktası tanışıklıkları eski yıllara dayanan bu ikiliden Burcu'nun Demet'i Instagram üzerinden takipten çıkması. Demet yerinde olsam bende içimden bir geçiririm. Ne oldu da senelerdir takipte olan bir arkadaşım beni çıkardı? Bu bana karşı bir tavır mı veya tamamen artık ilgi alanından mı çıktım? Ben Demet gibi sebebini irdeleyip asla sormazdım haydi merak ettin, sordun bu yazışmayı basına servis etmek, Burcu'yu zor durumda bırakmak yine şu bahsettiğim Türk ünlü egosu değil de nedir?

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi