• $32,4984
  • €34,9241
  • 2405.22
  • 10391.9
10 Mart 2023 Cuma

Acı Üzerinden Reklam

Birkaç gün arayla dahi olsa tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü'nü kutlayarak yazımı açmak isterim. Yaşanan her acı ve kayıp bize elimizdekilerin değerini daha iyi anlamamızı sağlıyor. Geçirdiğimiz üzücü süreçten sonra kadınlarımızın varlığını kutlayarak yüceltmek sanki hepimize iyi geldi. Deprem bölgesinde yardım çalışmaları hız kesmeden devam ederken bu acıdan nemalanmaya çalışan bazı marka ve işletmeler var ve bu beni çok sinirlendiriyor. Şu an televizyon reklamı verip bas bas yayın yaparak, ünlü yüzleri kullanıp deprem bölgesine ne kadar yardım yaptığını anlatmanın iyi niyetle yapılmadığını düşünenlerdenim. Bakın biliyorum hassas bir konudan bahsediyorum o nedenle yanlış anlaşılmak istemem. Yardımını görünür yaparak başka insan ve işletmeleri de teşvik edenler oluyor bu çok güzel ama benim rahatsızlığım "Bakın ben şu kadar yardım yaptım hadi beni alkışlayın, beni konuşun" düşüncesi.

PAYLAŞIM DESTEĞİ BEKLEYENLER

Nerden takıldın bu konuya da köşene taşıdın diyenler için hemen söyleyeyim depremin ilk haftalarından beri Instagram mesaj kutum bir takım marka, restoran, otel mesajlarıyla dolu. Bunların bir kısmı benim gibi takipçisi yüksek hesaplar üzerinden olabildiğince fazla insana ulaşıp yardım organizasyonlarına destek çekebilmek için atılan mesajlar, bu iyi niyetle yaklaşanların hepimiz destekçisi olduk zaten. Bunun dışında bir de şu tarz mesajlar geliyor. "Biz bilmem ne markası olarak bilmem ne kadarlık yardım yaptık" başlığı ile hazırlanmış dev işletme logosunun ve reklamının olduğu bir afiş ve bunu paylaşır mısınız? mesajı. Buna ek bir de bazı sanatçı ve fenomenlerin menajerlerinden gelen bakın şu X ünlü deprem bölgesine gitti şu yardımları yaptı, altında ünlü kişinin depremzedelerle çekilmiş bir kaç profesyonel görseli... Kimse kusura bakmasın bu yapmacıklığa ve acı üzerinden reklam çalışmalarına ben alet olmayacağım.

AİLE DİZİSİ NE OLUR?

Haftalık gündemin renkli konularından biri, Serenay Sarıkaya ve Kıvanç Tatlıtuğ'un heyecanla beklenen dizisi 'Aile'nin ilk bölümünün yayınlanmasıydı. Hepimiz meraktan ilk bölümü açtık izledik. Başıma bir şey gelmeyecekse dizi, senaryo ve akışı beni hiç heyecanlandırmadı. Sadece Serenay ve Kıvanç'ın güzelliği ve oyunculuk kabiliyetlerini izliyormuşum hissine kapıldım. Dizi süreleri uzun o süreyi doldurmak zor anlıyorum ama en azından ilk bölümde seyirciyi daha içine çekecek bir konu, daha az abartı daha çok gerçeklik bekledim sanırım ben kendi adıma. Yapımcı ve senarist net şekilde bu muazzam oyuncu kadrosunun izleneceğini bildiği için senaryo konusunda biraz korkak dövüşmüş diyebilirim. Özellikle Nur Sürer'i tekrar baskın bir rolde izlemek keyifli. Canan Ergüder, Nejat İşler, Yüşra Geyik pastanın kreması tadında proje içerisinde. Bu kadro kesinlikle şans verilmeyi hak ediyor. Birkaç bölüm sonra tekrar yorumlarız beraber.

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı