• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
17 Temmuz 2011 Pazar

Yöneten kim?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Ne İmralı ne Kandil. Ne KCK, ne BDP. Peki PKK'yı güdenleri bilen var mı? Bölücü örgütü kullanan en tepedeki güç hangisi? Son aylarda ilk kez Başbakan'la aynı düşüncedeyiz. Başka ülkelerin gizli servisleri yine ön plana çıktı. ABD ve İsrail'in önemli kuruluşları
CIA ve MOSSAD ortak senaryo yazdılar. Düğmeye aynı anda bastılar. Karayılan Murat ile Engerek Apo, kurgulanan tezgahı iş bittikten sonra fark etti. Cengiz Çandar'ın 'AK Parti'den daha dik duruşlu' diye tanımladığı BDP dahi şaşkınlığa uğradı. PKK'nın 'Baron kadrosu' bile, olayı sallamalarla örtmeye uğraşıyor. Halbuki son saldırının nedeni çok net. Erdoğan'ın 'Türkiye'den özür dilenecek', 'Tazminat ödenecek' ve en önemlisi 'Gazze'ye abluka kaldırılacak' çıkışı, son eylemin tetikleyicisidir. Eylemlerin devamının geleceği apaçık.
...
Yol kesmeler, adam kaçırmalar sıklaştığı anda tedbirler artırılmalıydı. Bir yandan teslim olmaya yollananlar. Öbür tarafından pusu kuranlar. Aynı oyunun parçaları. Yerleşme birimlerinin durumu daha belirgin. İsyancılar her türlü yığınağı yaptı. Islık çalındığı an Devlet'i temsil eden kurum ve kuruluşlara saldırı başlıyor. En başta karakol ve askeri yerler. Molotof atmak artık yetmiyor. El bombaları, roketatarlar devrede. Biz yine de 'Devlet'ten zorla hiçbir şey kopartılamaz' söylevine inanmak istiyoruz. Yeter ki, kaya gibi durmayı bilelim. Bölücü organizasyonun Entel-Dantellerini dışlayalım. Tam bu noktada kanımıza dokunan bir konuya değinmek istiyoruz. Sohbet programlarının uyguladığı 'Ağırlaştırılmış hava'yı bazı dizi ve yarışmaların da dikkate almalarını arzu ediyoruz.
***
'Serra'nın Dostları'nda Kenan Işık da vardı. Yandan çekimlerde, öyle bir 'Göbek profili' ortaya çıktı ki, muhteşem. Işık Dostumuza biraz dikkat, diyoruz.
...
Okan Bayülgen'le Mesut Yar'ın sohbetinde ilginç bir diyalog yakaladık. Okan, CNN TÜRK'ün Genel Müdürü Barış Tünay'ın kendisinden bazı programlarının yayını için izin aldığını söyledi. Kesinlikle doğrudur. Barış kardeşimiz, bu işleri iyi bilir. Para vermeyi de hiç sevmez. Cebinde akrep gezdirir.
...
Dr. Ömer Önder, TRT-M'de yeni programa başladı. Adı 'Bir Şarkıdır Hayat'. Lacivert'e benziyor. Sadece Mehmet Özkaya'nın yeri bayanla doldurulmuş vaziyette.
...
Artiz Mektebi, gerçek anlamda ilk yıldızını çıkardı; Özgür. 50 Yıllık unutulmaz bir şarkıyı -Unchained Melody- müthiş yorumladı. Stüdyo adeta yıkıldı.
***
Prof. Dr. Zeki Tez bu kez 'Gizli Bilimlerin Serüveni'ni ortaya koydu. Büyüden simyaya, astrolojiden fala 'Kara Sanatlar' hayykitap'tan yayınlandı. Kabala büyücüleri, 'Cadı Süpürgesi'nin özellikleri ve nereden geldiğini bu çalışmada bulacaksınız. Şaman Türkler'den-Tapınak Şövalyeleri'ne kadar ne ararsanız bu kitapta mevcut.

<p>Nijerya açıklarında Türk gemisine yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir denizci hayatını

Türk gemisine saldırının arkasında Fransa mı var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi denize indi

Soğuk havaların etkisini arttırdığı Erzincan'da, Girlevik Şelalesi dondu