• $15,8669
  • €16,8392
  • 939.139
  • 2393.61
3 Şubat 2011 Perşembe

Yok Böyle Defne...

Televizyonlarla hayatımıza girdi. Show TV'den yayınlanan dans yarışmasıyla herkesin sevgilisi haline geldi. Özel yaşantısı ya da eleştirilecek yanlarını ele almak istemiyoruz. Akıllarda kalan tarafının hep sevimli, gülen olmasından yanayız. Burada polis muhabirliğine girmeyeceğiz. Merak ettiğimiz ana konu, pazar akşamı Yok Böyle Dans'ın nasıl geçeceği. Hatırladıkça akacak yaşları söylemek falcılık değil. Jürinin 'Sıfırcı öğretmenleri', keşke düşük puan verip, elenmesine sebep olmasaydık saplantısına çoktan girdiler. Tebessümle eğlenceyi birarada zor görürüz. Hüznü ağır basan, gözyaşları çokça, final öncesi yaşanacağından eminiz. Defne'ye huzurlu ebediyet, 1.5 yaşındaki annesinden daha şirin oğluna sağlam gelecek diliyoruz. Bu noktada Acun Ilıcalı'nın çocuklarının arasına bir de oğul dahil olduğunu anlayabiliyoruz.

***
Bitmez-tükenmez sağlık sorunlarımızdan birine kısaca değinip geçelim. Her şey iyi gidiyor. Gözde de 'Tedavisi mümkün olmayan bir Beşiktaşlı Operatör Doktor bulduk'. Kolan Grubu'nun Beylikdüzü Hastanesi'nde gerekli işlemler yapıldı. Kısmet olursa, on gün sonra küçük bir kontrolle olay tamamlanacak gibi. Elimizdeki lupu attık. Yeni gözlükler aldık. Temennimiz artık Mehmet Topuz'un soyadını Topal yapmamak. Bunun için iç ve dış, gerekli donanım tamamlandı. Geçmiş olsun dileklerine topluca teşekkür edip, bu bölümü noktalıyoruz. Tabi” Op. Dr. Ali Ahmetoğlu'nu listenin başına oturtarak.

***
Ekranları, radyo gibi dinleyerek takip etmenin de hoşluğu var. Burada 'Keyfi var' diyemiyoruz. Aklımıza Rahmetli Şakir Süter geliyor. Ne zaman bunu yazsak, sabah narası atardı; 'Keyif eşşekte olur'. Neyse gelelim konumuza. Teke Tek'te Muharrem İnce vardı. CHP Grup Başkan Vekili, tam 'Türk tipi politikacı'. Aldığı öğretmenlik eğitimini, siyasette de başarıyla kullanıyor. İlk defa frene basmakta zorlandığını fark ettik. Fatih Altaylı'nın yerinde AK Parti'li Suat Kılıç olsa, bu kadar girdi-çıktı yapmazdı. Altaylı aleyhteki e-postaların yoğunluğunu görünce; 'Beni AKP'li olmakla suçluyorlar'ı söylemek zorunda kaldı. İnce'nin bazı cümlelerini kayda geçtik:

'. Beyni midelerine bağlanmış dönme solcular.
. Aralarında menfaatçiler, liboşlar var.
. 'Yetmez ama Evet'çilere HSYK'nın da girdiğini itiraf ediyorum.
. Sırada Anayasa Mahkemesi var.'

***
Akşam Sefası'nda sahne düzeninin değiştiğini fark ettik. Genç solistler dörderli olmak üzere ikiye ayrılmıştı. Aralarından, genelde sırtı dönük bile olsa şef Suat Yıldırım gözüküyordu. Ekip başarılıydı. En çok Bahadır Özüşen'in söylediği bir şarkıyı beğendik; Doktor. Bestecisi Bayram Şenpınar'ın isminin ekrana bindirilmemesinin  nedeni 'Yarı-arabesk' olmasından mıydı acaba?

...
Beşiktaş'ın Futbol Şube Sorumlularından Serdar Adalı'nın köşemizi iyi takip ettiğini anladık. 'Hakem Fırat Aydınus, İ.B.B. maçında Beşiktaş'lı olmadığını gösterdi' şeklinde demeç verdiğinde, 24 saat gerimizde kalmıştı.

...
DIGITURK platformuna eklenenler güzel. ESPN America, dünyada en çok izlenen üçüncü kanal. Fashion TV'nin kısa sürede geri dönüşü ilginç. Buna en çok Çocuklar Duymasın'ın Fısfıs İsmail'inin sevindiği kesin.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister