• $15,8649
  • €16,7931
  • 927.972
  • 2394.83
7 Şubat 2011 Pazartesi

Yırtın ya da yakın

Beşiktaş-Karabük maçını izledik. Gücümüz ve gözümüzün erdiği spor programlarını seyrettik. Yetmedi, yazılı medyadaki yorumları okuduk. Sonra Lig TV'den aldığımız notlarla karşılaştırdık. Onlardan farkımız verilmeyen penaltılara, İbrahim Üzülmez'e yapılanı eklememiz. Uluslararası oyun kurallarına göre ceza vuruşu, hakemin takdirine bırakılmıştır. Hatta, en esnek yorumu bunda görürsünüz. Bir kısım gazetenin, 'İbrahim Toraman atılmalıydı' savına bile katıldığımızı farz edelim. Ancak, muhteşem bir vuruşla, top çizgiyi en az 30 santim geçmişse bunu göremeyenlerin lisansını yırtarsınız. Hatta, 'Cinayetin işlendiği' kalenin önünde, benzin döküp yakarsınız. Mustafa Kamil Abitoğlu ile yardımcısı Mehmet Şahan Yılmaz'ın hukuksal terimle 'Taamüden suç işlediklerine'-Bilerek, isteyerek-, inananlardanız. Hele Kayseri'nin 90+5'te attığı galibiyet golünü fark ettikten sonra buna inancımız tam oldu. Oğuz Sarvan yönetimindeki MHK'ne ve onun görevlendirdiği hakemlere itimadımız sonlandı. Mahmut Özgener Başkanlığındaki Futbol Federasyonu, merhum Hasan Doğan'a, bıraktık dua okutmayı, hatim indirtiyor.
..
Beşiktaş seyircisine gelince. Protestolarını sesle-ıslıkla devam ettirmeli. Sahayı kapatmak için yapılan ağır tahriklere kapılmamalı. Onlara, artık hedefin UEFA Kupası Finali olduğunu, bir kez daha tekrarlayalım. Bunun için ilk engel Kiev maçları. Beşiktaş yönetimi ve teknik heyeti, bundan sonraki hesaplarında, bu işe kilitlenmeli. Türkiye Kupası'nı Avrupa'da elde edileceğe eklerseniz, 'Çifte Şampiyon' yazılı şapkalarımızı yeniden takarız. Hatta havalara atarız.
...
Şimdi yazacaklarımız TRT ve Lig TV'ye. Bir konuda o kadar fazla mesaj alıyoruz ki, bunu dile getirmek zorundayız. İstanbul dışında yaşayan Kartalseverlerin önemli istekleri var. Son olarak Hüseyin Akyar'ın e-postasında da yer alan satırlar şöyle:
Beşiktaş maçlarını canlı yayınlayan ekranlardan ricamız var. 'Çarşı'nın tribün şovlarını' en azından maçın durduğu anlarda izlettirsinler. Niçin yapmıyorlar? Ne olur? Megakent dışında yaşayan milyonlarca Kartal bulunduğunu akıllarından çıkarmasınlar.
- - -
Takılası Aşklar isimli sergi ziyarete açıldı. ArkeoPera'daki etkinlik 12 Şubat akşamına kadar izlenebilir. Fatma Nur Bayraktar ve on kişiden oluşan takı ekibinin çalışmalarına bayılacaksınız.
...
Yeliz ve Soner Arıca'nın mini albümünü beğendik. Neredeydin'in dışında Ödül'ün iki ayrı uyarlaması var. Gayet akıllı uygulama. Hiç dolgu malzemesi yok. Az ama öz.
...
Yunus Bülbül, Tercüman yıllarımızdan kalma bir isim. Almanya başta, yurtdışına yönelik epey çalışmalar-Film dahil- yaptı. Yeni müzik CD'si, onlarca albümüne ek oldu.
...
ÖZEL NOT: Türk sporunun başarılı ismi, şimdilerin en ünlü futbol yorumcularından Rıdvan Dilmen'e geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Arzumuz, bir an önce aramıza dönmesi. Tabii, gerekli uyarılara dikkat ederek.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama