• $13,4799
  • €15,4065
  • 789.046
  • 2089.09
7 Şubat 2012 Salı

Yetti artık

Öncelik takımımızın. Kanımıza dokunan, daha üç gün önce yazdıklarımızın bire bir doğru çıkması. Kardan kurtuluş ile okulların açılması birleşince epey uzun süren dünkü ulaşımda, gazeteleri okumak için epey zamanımız oldu. Yorumlar arasında Genç Tanju'ya bu kadar yüklenilmesi dışında itiraz edeceğimiz fazlaca bölüm yoktu. Her türlü iletişim imkanıyla gelen protestolar da hemen hemen aynı. İstenenlerin başında 'Yıldırım Demirören'in bir an önce istifası' var. Bu konuda sözbirliği mevcut. Yollananlar arasından M. Kemal Aktoprak'ın e-postasını -Biraz törpüleyip- 'Sözcü seçtik':
'Burhan Ağabey, Yıldırım Demirören herhalde keyiften dört köşe olmuştur. Eseriyle gurur duyabilir. 9 eksikle gittiğimiz Kadıköy'de Fenerbahçe 3 kere kalemize geldi ikisi gol oldu. Hani yazınızda demiştiniz ya 'Carvalhal'a düzdüğüm methiyeleri geri aldım' diye. İşi daha ileriye götürmeliyiz. İkinci yarı iyi oynayan Tanju'yu neden çıkardı anlamış değilim. Bir de maçın sonlarında Simao Sabrosa'yı sol bek, Edu'yu sol açık görünce Carvalhal efendinin son günlerde havale geçirdiğini düşünmeye başladım. Alex'i bitik, Emre ve Gökhan'ı oyundan çıkan defans bloğuyla geçen hafta ligin dibindeki Samsun'dan 3 gol yiyen Fenerbahçe'ye gol atamamak başarı doğrusu. Pektemek çabaladı ama olmadı. Dünyanın en sevimli ama gol atamayan forveti Edu da ona yardımcı olamayınca yenilgi kaçınılmazdı. Umarım tez zamanda Sultan Kabus'un oğlu Yıldırım Demirören'den kurtuluruz. Aksi halde bu camia hiç güneş görmeyecek.
...
Bu arada bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Eğer Melih Şendil ile diyaloğunuz var ise ona maçları anlatırken üstündeki sarı lacivert formayı çıkarmasını öğütleyin. Beşiktaşlıların canına tak ettirdi. Maçın devre arasında Beşiktaş tribünleri gaz altında kalmış, oradaki insanlar zor nefes alıyor, adam hala tuvaletin sifon mekanizmasından bahsediyor, onu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum.
...
Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki ikinci gol sonrası bir görüntü canımızı sıktı.
Sarı-Lacivertlilerin tercümanının seyirciye dönüp yaptıklarını kimse fark etmiyor  mu? Bu ne ilk, ne de son. Bize Saffet Susiç'in Türkiye'de çalıştığı yıllardaki yardımcısını hatırlattı. O da rakip takım teknik direktörleriyle dalaşırdı. Fatih Terim'in tanıtım kartıyla uğraşıp ceza verenleri uyarıyoruz. Holiganlık yapanların kulübede ne işi var?
...
Lig TV izleyicilerinin ortak isteği 2-3 yayının yapıldığı dakikalarda, diğer maçların son durumunun ekrana bindirilmesi. Biz taleplerini yazalım. Nasılsa onlar bildiklerini okuyor.
***
Best FM 19 yaşında. Bu başarılı radyo 5 Şubat 1993'te yayın hayatına başlamıştı. Tüm çalışanlarını kutluyor, nice yıllar diliyoruz.
...
'Musiki Dile Geldi'yi nihayet izleyebildik. Metin Akpınar'ın ilk konukları Münip Utandı ve kızı Merve Utandı'ydı. TRT-M'de yayınlanan TSM programını çok beğendik. Hele fasıl bölümü muhteşem.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!