• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
5 Şubat 2012 Pazar

Yeter Beyaz

Ata Demirer ve 'Berlin Kaplanı' ekibini konuk edeceği belli. Hatta yardımcıları sahneye ring kurma ve gösteri boks maçı hazırlığını tamamlamış. Peki sen ne yapıyorsun? Yalan yanlış isimlerden oluşturduğun eski boksör tanıtımlarından vazgeçtik. Allah uzun ömür versin Cemal Kamacı'yı öldürdün. Hataları görüp devreye giren Orhan Ayhan'ın adını bile es geçip sonradan düzeltme yaptın. Ayıptan öte. Oysa 'Adam gibi adam Ata' 'Sağolsun Orhan Ayhan Ağabey' diyebildi. Beyazıt Öztürk kadar tıntın -Hiç kusura bakmasın- olup bu kadar popüler şovmen tanımadık. Sebebini merak etmiyoruz. Kazara evlense, tamamı bayanlardan oluşan o muhteşem hayran kitlesinin nasıl uçup gittiğine tanık olacak. Beyaz'ı en iyi etüd eden kişinin Gülse Birsel olduğu kesin. Yalan Dünya'da Beyazıt'a giydirdiği Rıza rolü, cuk oturmakta. Bilmediği konularda bile uydurup ahkam kesen tipleme, onu canlandıranla ancak bu kadar uyum sağlayabilirdi. Dileriz Beyaz'ı son kez uyarmış oluruz; 'Dersine çalışıp şovuna öyle çıkmalı'. Bakmasın 'Gaflar insana bu kadar mı yakışır' palavralarına. Bize de kızmaya kalkmasın. Gerçek dost acı söyler.
...
Orhan Ayhan Ağabeyimizle, TRT-Spor'daki son programı için konuştuk. Halit Kıvanç ve Yılmaz Ulusoy'la Lefter'in anılması iyi düşünceydi. Hele araya serpiştirilen Ordinaryüs görüntüleri tarihi hazineydi. Ayhan büyüğümüzü ayrıca Berlin Kaplanı'ndaki boks maçı anlatımı için kutladık. Tabi” bunu düşünen yapımcılar ile yönetmeni de tebrik ediyoruz. Emeklerinin karşılığını alıyorlar. Basit gibi görünen bir müsabakayı 'Spikerliğin duayeni'ne havale etmek düşünce ötesi. Berlin Kaplanı için yorumumuz çok güzel. Ne ararsanız var. Kurgudan, Ata başta tüm ekibin oyununa kadar. Hala izlemediyseniz şaşarız.
***
Şimdi de ekranlar 'Buzul çağı uzmanları'nın işgali altında. Bakıyoruz meteoroloji yazarlarına, birtakım depremciler gibi sadece korkutuyorlar. Olayın bilimsel tarafıyla uğraşan akademisyenler ise ısrarla doğruları söylüyor. Size tüm tartışma ve kavgaları az ama öz şekilde aktaralım:
'Dünya'nın yeni buzul dönemine girmesi ya da çöl haline gelmesi için önümüzde en az 280 bin yıl var.'
...
Küresel ısınmayı önce öne çekme gayretinde olan yine insanoğlu. Öncelikle ozon tabakasını delmeye uğraşıyorlar. Çevreyi mahvediyorlar. Bu da felaketi 30 bin yıl erkene taşıyacak. Yani, 250 bin sene sonra yok olacağız.
***
Futbol Mağdurları Davası için soru yağmuru altındayız. Şaşırdık. Daha önce yazdığımızı biraz daha açarak tekrarlayacağız. 14 Şubat'taki -Tesadüf mü Sevgililer Günü- ilk duruşmada yargılama Ağır Ceza'dan çıkacaktır. Yasada eskiye dönüş bunu gerekli kılıyor. Cezada üst limit 3 yıla indiğine göre bu şart. Ağır'dan Hafif'e geçilecek. Bu durumda doğal olarak tahliyelerin gerçekleşmesi gerekmekte. Yine de ihtiyatlı olup 'Ara kararı mevcut mahkeme verecek' diyelim.
...
Yrd. Doç. Dr. Göktan Ay, YÖK Başkanı'ndan önemli talepte bulunuyor; 'YÖK'e yeni atamalar yapılırken mutlaka, sanat kurumlarından isim alınmalı'. Ay'ın diğer önerisi konservatuarlarla ilgili. Bu kuruluşlar, 'Yüksek okul mu, fakülte mi, birim mi?' diye soruyor.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti