• $13,4765
  • €15,4043
  • 788.925
  • 2095.14
21 Ocak 2011 Cuma

Yeter artık uğraşmayın

Tüm 'Zorunlu kesip biçmelere rağmen' Muhteşem Yüzyıl iyi gidiyor. RTÜK'ün balyozu, seyrettirecek ne varsa, budattığına göre, bu dizi başarılıdır. Bakıyoruz bir takım kafalar hala Nasrettin Hoca'nın kuşuna dönüşen yayını toptan kaldırma çalışmalarına devam etmekte. Alem nerede, biz neredeyiz? Bu takımın amacının 'Değerleri koruma olmadığını' biz de, onlar da çok iyi biliyor. Hedefleri sandık. Yüzde biri bile bulamayacak oylarına bindelik oran eklemek. En çok sesi çıkanlar ise, 'Ekran yorumcuları'. Bunlardan İsmail Nacar'ın -Yayından kalksıncıların lideri- şu itirafını atlamayalım. Haber TÜRK'te aynen şunları söylüyordu:

'Ben diğer yayınları, örneğin sizi izlerken, evin tüm bireyleri öteki televizyonun başına toplanmış Muhteşem Yüzyıl'ı seyrediyordu'.

Gerisi size kalıyor. Bizde de durum farklı değil. Arada Çocuklar Duymasın'ı kaçırmayanların olduğunu itiraf edelim. Dizilerle ilgili bölümü kapatmadan, küçük bir not daha düşeceğiz. 'Adını Feriha Koydum' daha başlamadan ne yazmıştık? Unutanlara hatırlatalım; 'Konu bizden, ağır dram. Oyuncular iyi seçilmiş. Rating patlaması yaparsa hiç şaşırmayız'. Bir kez daha haklı çıkmaktan sıkılır hale geldik. Çünkü, kimileri megaloman demeye başlayacak.

***
Önce TRT'nin 'Sarı Şeker'i Özgür Eren'le konuştuk. Belli ki numaramızı, Turnalar'ın yakışıklı Müzik Direktörü Ömer Hayri Uzun'dan almış. Kızcağız, programa nasıl hazırlandığını anlattı. Tıpkı çalışkan öğrenci gibi. O söylemese bile, bu zaten fark ediliyor. Özgür'ü ana haberlere koyun, tek falsosu olmaz. Yetenek tamam. Diksiyon sağlam. Ses tonu kendi gibi hoş. Buradan TRT Müzik'in Koordinatörü Sevgili Kardeşimiz Necati Göksel'e mesaj yollamak istiyoruz. Kurumun 'Müzik Ödülleri'nin dağıtılacağı gecenin bayan sunucusu Özgür Eren olmalı. Tabii bu kişisel görüşümüz. Kesin karar onun.

...
TurkMax'a göz atalım dedik. Ayla Algan'lı programın, Yani 'Velet Dada'nın tekrarı vardı. Bu yayına telefonla katılmıştık. İrfan Aslanhan ve arkadaşları telefonla dopingi yeterli bulmamışlar, 'Ekrandan da sürdürüyorlar' dedik.

***
Bu sefer de 'Özleme mesajları' başladı. Gerçekten mutlu oluyoruz ama her birine teker teker cevap vermek mümkün değil. Zaten bu kadar gücümüz yok. '1946 Model Plymouth' oto gibiyiz. Direksiyondan vitesli. Çalıştırmak bile zor. İçlerinden Muharrem Akduman'ı temsilci seçtik. Onun şahsında herkese sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.

...
Küçükçekmece Belediyesi bugün önemli bir etkinliği başlatıyor. 'Suretten Surete, Osman Hamdi Bey'den Günümüze Portre Örnekleri'ni bugünden itibaren 'Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde izleyebilirsiniz. Başlangıç saati 15.00.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!