• $7,3947
  • €9,0061
  • 440.589
  • 1542.45
06 Eylül 2011 Salı

Yeter artık boğulduk

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Tunceli kökenli bir arkadaşımızla ilinin durumunu devamlı konuşuruz. Bizim babamız Nazımiye'de kısa süreli de olsa görev yaparken, onunki senatör olmuştu. 'Kutu Deresi' adlı bölgeden söz ederken 'Eskiden eşkiyanın kontrolündeydi. Şimdi ise bölücülerin' dedi. Terörden mutlu değil. Bölgenin 'Munzur Suyu' bile İstanbul'a zor ulaşmakta. Bu yüzden ünlü bir süpermarket, satış anlaşmasını iptal etti. Düşünün, onlarca işçi ve yörenin TIR'ları yatmakta. Bunları niye yazıyoruz diye sormayın. Televizyonda futbol oynayan polislere yapılan saldırıyı izleyince, aklımıza gelenleri sıraladık. Hatta, bir başka acımızı daha anımsadık. İstanbul Siyasi Şubesi'nin Vatan Millet sevgisi ile dolu Komiser Muavini Ali Günaydın da Tunceli'nin Ovacık ilçesinde şehit edilmişti. Doğu hizmetine başladığının henüz altıncı ayında. Futbol hastası polislerimiz gibi kalleşçe saldırıya uğramıştı.
...
Halı sahada futbol oynayanlara ve onları izlemeye gelen yakınlarına kurulan tuzağın Ali Kardeşimiz'e hazırlanandan farkı yok. Buna bir de 'Açılım, açılım' diye yırtınanları ekleyebilirsiniz. Son BDP Kongresi'ndeki tehditler, atılan sloganlar, söylenen marşlar ve pankartlar gözleri açmıyor. Sığırcık kuşunun yavrusuna dönmüşlerin hala perdeleri kapalı. Birileri horuldarken, toplama-çıkarma yapmaktan kafayı yiyeceğiz. 'Kelle hesabı' ile bu işin çözüleceğine inanmıyoruz.
...
Onların entel-dantel ya da kendini öyle zannedenler tarafı var. Polis, asker, korucu şehit ediliyor adam 'TSK'ni niye savunuyorsun' diye hesap sormakta. Kimileri de saygı ve sevgilerini sunup başlıyor. Başkalarının tavrındaki çarpıklığın faturasını bize kesiyor. Bilmedikleri veya görmek istemedikleri gerçeği tekrarlamaktan yorulduk; 'Yöneten değiliz'. Ancak, çizgimizde kırık yok. Kırkbeş sene önce neredeysek, yine oradayız. Bunlar da Sayın E. Karakurum'a. Bu arada Serkan Karaaslan'ın yere basan eleştirisine teşekkürü unutmuyoruz.
...
Arda Turan'la ilgili mesajların hızı kesilmiyor. Özür dileyerek bu konuya girmek istemediğimizi belirtelim. Bu çocuk, hemen her konuda konuşmaya meraklı. Söylediği lafın sonunu hesaplamıyor. Ailesinden, yakın çevresine kadar iyi tanıyoruz. 'Türkiye aşığı' bir delikanlı. Medyamıza malzeme yaratmaktan vazgeçmesini tavsiye ediyoruz. Biraz sussun, meydanın 'Erzurum'daki ayı avı' haberlerine kaldığını görecek.
***
Muharrem Akduman'dan isteğimiz, Belma Simavi'yi, Erol Simavi yerine Haldun Simavi ile evlendiren gazeteyi yine onlara şikayet etmesi. Kaldı ki, sözünü ettiği yazarın köşesinde, zaman zaman M. Akduman ismini görmekteyiz.
...
Gelelim kendimize. Yazarken değil başlık atarken zorlanırız. Sayfaya monte edilene kadar, kırk kere değiştiririz. Pazar günkü Yeniçağ'ın 'Medya Polemik' köşesinde bizden alıntı vardı. Selcan Taşçı'nın yazımıza yakıştırdığı 'İmralı'dan Alkışlar'a bayıldık. Arayıp da bulamadığımızı, tek atışta oturtmuş. Tebriklerimizi yolluyoruz.
...
ÖNEMLİ NOT: Herkes 'Hu ha' bağırtıları arasında basketbolcularımızı göklere uçururken, uyaran olmuştuk. Haklı çıkmaktan inanın üzülüyoruz. Önceden hazırlanmış 'Hayali Şampiyonluk' reklamlarını izledikçe gerçekten sinirleniyoruz. Tavsiyemiz; 'Önlerini görmeleri'. İspanya'yı yenmek de kimseyi aldatmasın.

<h3>Aşıda ikinci parti ne zaman gelecek?</h3><h3>BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI</h3><p>Başkan Erdoğan, Çin'

22 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu

Hastane kapısında 5 gün sahibini bekleyen vefalı köpek Boncuk, dünya basınında