• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
11 Haziran 2012 Pazartesi

Yeşil Ekran

NTV, BBC ağırlıklı belgesellerden sonra kendi yapımlarını ön plana çıkardı. Yeşil Ekran, 18 Haziran'dan itibaren yayında. Sloganları güzel; 'Doğanın tekrarı yok'. Gördüğümüz kadarıyla Güven İslamoğlu 'Lokomotif görevine devam ediyor'. 'Kirlenen dünya' ya da 'Temiz su kaynakları tükeniyor' şeklindeki az ama öz vurgulamaların, daha fazla ilgi topladığını söyleyebiliriz. Bu konuda İz TV'nin de birkaç yeni çalışmasının ekranda dönmeye başladığını fark ediyoruz. Korunmaya alınmış alanların tanıtımı bu serinin ana unsuru. Sinema ve dizilerimizin ünlülerinin bu konuda ön plana çıkarılması, güzel düşünce. Çevreyi, doğayı, florayı koruma bilinci ancak bu tip yapımlarla sağlanabilir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Buradan HES'çilere mesaj yolluyoruz; 'Hakem anlarsın ya!'.
***
Birkaç program var ki, favorilerimizden. TRT-M'deki Eşref Vakti bunlardan. Bekir Ünlüataer, Fatih Ahıskalı ve olağan- üstü ustalardan oluşan estrümanlardan oluşan ekip müthiş. Canlı yayında mutlaka değerli konukları buluyorlar. TSM ya da THM hatta jazz bile yorumlanıyor. Tahsin Yıldız'ın yönetimindeki kurgu için 'Mükemmel' lafı az.
...
'Bugün Ne Giysem' kimilerine göre 'Sabun köpüğü'. Bu yoruma katılmadığımız açıkça ilan ediyoruz. Caner Erdem komutasındaki seri programı seviyoruz. Hele ciddi konularla bunalmışsak, hemen Show TV'ye kaçıyoruz. Adeta 'Çölde vaha' buluyoruz. İvana Sert'in Türkçe'si sıkıntımızı unutturuyor. Modacı Hakan Akkaya'nın 'Ordu'nun içinden olduğunu' öğrendik. Bu ağır top, üçlünün en acımasızı. Eğer istatistik yapsalar, İvana'dan daha fazla 'Bizimle değilsin' dediği ortaya çıkacaktır. Favorimiz her zaman Uğurkan Erez. 'Koreograflık'ın mesleği olduğuna bakmayın. Makyajdan modaya, hatta kadın değerlerine kadar anlamadığı uzmanlık alanı yok. Erez'e bir de gönderme yapalım; 'Saçları, bizimkinin yoluna girdi'.
***

"yslekrnburhan.jpg"
Can sıkıcı konuyla bugünü noktalayalım. UEFA'dan gelen mesajlar kötü. Türk Futbolu'na toplu ceza yağacağı konusunda epey işaret aldık. Bu kaostan nasıl çıkacağız? İşte bunun yollarını bir an önce bulmalıyız. Adli mekanizmamız dahil, iç değerlenme makamları da, altımızı oymakta. 'Şenes Erzik ne yapıyor' diye sormayın. Kendileri sanki İtalyan veya Fransız kontenjanından seçilmiş gibi.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''