• $15,9018
  • €16,8127
  • 939.092
  • 2380.51
3 Nisan 2012 Salı

Yeni düşman

Önce Beşiktaş rezaletini, ardından Trabzon'daki futbol dışı organizasyonu izledik. İki maçın ekran yorumlarını anlatmaya utanıyoruz. Ahmet Çakar, Fırat Aydınus'u astı. Erman Toroğlu-Serhat Ulueren ikilisi Aziz Yıldırım'la uğraşmayı tercih etti; 'Emre'nin ipini, Aykut'u Metris'e çağıran Başkan çekti. Kocaman'a Belöz- oğlu Fenerbahçe'yi ele geçirmek isteyenlere yakın. Onlarla birlikte hareket ediyor' dedikodusu yaptılar. Tam bu noktada bir başka söylentiyi ilave edelim; Fenerbahçe golü yiyince Rıdvan Dilmen hastanelik oldu. Şimdi sormak istiyoruz; 'Daha önce böylesi futbol kaosu yaşanmış mıydı?'
...
Gelelim bizim sıkıntımıza. Vedat Erzi hatırlatmasa aklımıza gelmeyecekti; Beşiktaş düşmanları arasına Antalya'yı da dahil etmek üzereyiz. Buyurun okuyun ve değerlendirmeyi yapın:
'. Beşiktaş bu yıl Antalya'yı küme düşürecek. Daha önce Bursa için olanlar malum. Bu yüzden Bursa taraftarının öfkesi bitmek bilmiyor.
. Önceki yıllarda da Eskişehirspor'un kümede kalma mücadelesi yaptığı tüm takımlara sırayla yenilince Es-Es küme düşmüştü. Şimdi Antalya, Fenerbahçe'ye, sürpriz olmazsa yenilecek. Samsun ise ne yapar eder üç puanı alır. İki hafta öncesine kadar küme düşmesi söz konusu bile edilmeyen Antalya, Beşiktaş'ın laubaliliği yüzünden düşüyor.
. Haaa diyecekler ki Antalya da bu durumda kalmasaydı. İyi de birader koskoca Beşiktaş küme düşmesi nerede ise kesinleşmiş takıma kendi sahasında yenilir mi? Berabere kalsa bu olasılık ortaya çıkmayacaktı.

"ynidsmnnnnnn.jpg"
TRT'nin Dergisi TeleVizyon'dan.
***
Hüseyin Movit Dostumuz iyi dizi izleyicisi. Son e-postasında dile getirdiklerini aktaracağız:
'Şu Cemile'nin çektikleri ortadayken ve kadıncağız bu kadar gözyaşı dökerken, fonda rahmetli Abdullah Yüce'den -Hiç mi gülmeyecek benim de yüzüm- dinletilmez mi?' Sonra gençlere Yüce gibi isimlerin tanıtılmasını öneriyor.
...
NTV'nin başarılı spikeri Burcu Kaya'nın mesajına teşekkürler. Şundan emin olsun ki, kimseye hak etmediği övgüde bulunmuyoruz.
...
Ziynet Sali'nin yeni çalışmasının adı Yalın'ı çağrıştırdı; 'Sonsuz Ol'. Ancak bu defaki farklı. Sali, 13 parçalık çalışmasında ses tınısını ve rengini ortaya koymakta. Ancak 'Ondan bir Rumca şarkı aranıyor' demeden yapamıyoruz.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak