• $13,5139
  • €15,3822
  • 799.333
  • 2052.39
16 Mayıs 2012 Çarşamba

Yeni CHP ve FB

Hep kaçarsınız ama bazı konular yine gelip, çarpar. Örneğin Ana Muhalefet Partimiz. CHP İstanbul İl'de yönetim bu kez sandıktan çıktı. İtiraf etmeliyiz ki, yıllar yılı yapılan atamalardan 'Son seçimli'yi çoktan unuttuk. Düşünün 3 milyonun üstünde oyu, 200 binden fazla kayıtlı üyesi olan partinin megakent kongresi. Abdi İpekçi bomboştu. Oy vermeye gelenler olmasa İstanbul BB'nin maçı var sanırdınız. Seçim sonucu bunu doğrular gibiydi. 638 katılımcının 280'inin desteğini alan Oğuz Kaan Salıcı yeniden başkan seçildi. Diğer ilginç tespit 184 reyin iptali. Salıcı'nın ilk demeci enteresan. Süleyman Baba'dan esinlenme; 'Dün, dünde kaldı. İstanbul artık yeni tarih yazacak.' Ne diyelim bu zihniyete? En iyisi bir özlü sözü hatırlatmak:
'Sal'dım çayıra
Mevlam kayıra'.
***
Aziz Başkan'ın deyimiyle 'İyi Fenerbahçe'li' Aran Karan'ın e-postasından etkilendik. Mükemmel durum analizi yapmakta. Yazdıklarından hiç olmazsa bir bölümü yayınlamak istiyoruz. İçini dökmüş olsun:
'l Bir Fenerbahçeli olarak, üstümüze yıkılmaya çalışılan şike operasyonu yüzünden, şampiyon olmayı bu kadar arzulamamıştım. Ama kısmet olmadı. Zor ortamda her branşta hizmet veren sporcularımızı kutluyorum. Bu vesile ile şampiyonluk sevinci yaşayan ezeli rakibimiz Galatasaray'ı tutan tüm dost ve arkadaşlarımı da canı gönülden tebrik ediyorum. İyi ki varlar.
l Sayın Burhan Bey, bu yazdıklarımı Fenerbahçe Galatasaray maçını izlemiş bir taraftar olarak sizinle paylaşmak istedim. Maç bitiminden hemen sonra inanması güç ama Kadıköy'de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda şampiyon olmasına rağmen Galatasaray'a küfür etmeyen yalnızca moral ve destek olmak adına meşale yakıp tezahüratlarla takımına destek veren Fenerbahçe seyircisi terörist damgası yiyerek yerden yere vurulmayı hak etmiyor. Maçın ardından kesintisiz 10 dakika boyunca futbolcusunu alkışlayan taraftar acaba niçin sahaya inmek zorunda kaldı? Lütfen bunu irdeleyelim. Ezeli ve ebedi rakip olarak gördüğü Galatasaray'a değil de niye emniyete küfürlü tepki gösterdi bunu inceleyelim (Küfürü hiçbir ortamda onaylamadığımı belirterek size saygılarımı sunuyorum).'
***
Destek Yayınevi'nden iki kitap aldık. Son İstanbullu' Ergun Hiçyılmaz Kitaplığı'nın dördüncü yayını. Eskişehirli Ergun'un İstanbul'la ilgili yazıları bitmez. Bitmeyecektir. Pek çok konuda farklı görüşlere sahip olsak dahi, kalemi iyi ve kaynakları zengin.
...
Orhan Gökdemir de kafa yapımızla genelde ters olanlardan. 'Türkiye'de YAHUDİ HIRİSTİYAN SAVAŞLARI'nın tarihçesini anlatıyor. Tabi” kendi bakış açısıyla. 'Helenizm, Siyonizm, Türkçülük' çatışmasının başlangıç noktasını 1821 Mora Ayaklanması'nı milad kabul ederek, başlıyor. Meraklıları okumalı.
***
Aynı anda üç CD aldık. Onur Mete'nin ikisi çiftli versiyon on iki şarkılık çalışması güzel. Bu tip müziği sevenlere öneriyoruz.
Nil Burak'ın beş unutulmazı Mavi adını taşımakta. Bizi esas çarpan 'En İyileriyle Metin Ersoy' oldu. Kimi canlı, kimi konser kaydı. Tam 17 beste. 'Vakit Yok Gemi Kalkıyor Artık'ı 42 yıl sonra aynı lezzette dinliyorsunuz. Tabii Angelina'dan 'Day O'ya kadar bayıldık. Metin Ersoy'un özelliklerinden biri Vefa Takımı'nın sempatizanı olması. Tıpkı Babamız gibi.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları

Balıkçıların ağına takıldı! Korkudan kimse yanına yaklaşamadı

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor