• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
13 Aralık 2011 Salı

Yel kayadan ne koparır?

Muharrem Akduman'ın dediği gibi; 'Sıhhatin yeni yeni düzelmeye başladı. Boşver. Suya sabuna dokunmadan sadece TV yaz derim. Ona da razı olmazsınız. Fuzuli ne diyor, 'Sussam gönül razı değil'. Bu ülkede sizi seven 25 milyon kişi var. Onların hatırına devam. ...Ürür, kervan yürür'.
Sevgili Akduman futbol kulüpleri örneği, taraftar sayımızı fazla arttırmış. Ne diyelim; 'Teşekkürler'. Aralarından seçip, kısalttıklarımızı yayınlayacağız. Diğer mesaj sahiplerini de unutmuyoruz. Her zaman gönlümüzdeler.
...
Engin Balim'in liderliğindeki H&H sitesinden gelen e-posta ise şöyle:
'l Tayyare Tayyar, kızdı mı yaftayı vuruyor; 'Seni Ergenekoncu seni'. Biz bu kavgada tarafız, çünkü Tayyare Tayyar dememizin nedeni ise maalesef, her dönem farklı salvo hareketlerle bir oraya bir buraya savrulmasıdır. Burhan Ayeri ise kavak ağacının kabak ile olan hikayesi misali, yerini tüm fırtınalara karşın okurlarının gözünde korumuştur. Yazılarında patronunu, başbakanları, bakanları değil daima okurlarını övmüş, onları ön plana çıkartmıştır.
l Ayeri gibi Atatürk milliyetçisi, temiz bir isme bile 'Ergenekoncu' diye karalama yapan kişi maalesef aziz milletimizi parlamentoda temsil etmekte.
l Kimseye 'Seni PKK'lı seni' demeye cesaret edemeyenlerin, hayali terör örgütü üyesi olmakla itham edip, karşıt düşüncedeki insanları tehdit etmeye hakları yoktur!
l Şamil Tayyar gibiler, eskiden sıkışıp söyleyecek söz bulamadılar mı 'Seni gomunist seni' derlerdi. Tarihte daha da geriye gidip Osmanlı dönemini inceleyecek olursak 'Seni zındık, seni din düşmanı' ile karşılaşıyoruz. Seninleyiz Ayeri.'
...
 Dr. Başar Ergün'ün yazdıklarıysa şöyle; 'Şamil Tayyar' Ergenekoncu taifenin medyadaki uzantılarının ona saldırılarını, doğru yolda olmasına bağlamış ya, ben de Burhan Ayeri'yi okumakla, bir kez daha doğru yolda olduğumu anladım. Keşke kendisi de bu kadar sadık bir okuyucu kitlesine sahip olabilmenin tadını tadabilseymiş. Saygılarımla.'
...
Tufan Yılmaz, övgü yağdıranlardan. Bir cümlesini buraya alacağız; 'Seni okumadan güne başlamak, tatsız ve tuzsuz yemek yemek gibi'. Sedat Gürbüz; 'Kimilerini muhatap almaya değmez. Bunlar, rüzgar nereden eserse, o tarafa düşerler. O koltukta fazla kalamayacağını çok iyi biliyor'. Volkan Akay, 'Affınıza sığınarak' diyor ve devam ediyor; 'Abi bir çizgi roman kahramanının adını hatırlatmak isterim, Tayyarağa'.
...
Finali tanıdık bir isme, Yaşar Usluer'e bıraktık:
'Saygıdeğer Burhan Abi,
l Teşbihte hata olmaz. Cenap Şahabettin'in şu sözünü hatırlayınız; 'Yüksek yaylalarda hem kuşa, hem yılana rastlanır. Fakat birisi uçarak, diğeri sürünerek gelir'. Siz bu günlere bazıları gibi uçarak değil, iğne ile kuyu kazarak geldiniz. Bu yüzden rüzgargülü gibi her iktidara göre yön değiştirmediniz. Kendisine servis edilen yalan yanlış belgeleri derleyip 'Kitap yazdım' diye zengin olup hava basmadınız. 'Gününü gün edip, zevk sefa ve eğlence bataklığında yüzenlerin karaladığı kitaplar, insanlara zehirli ballar yedirir' sözünü unutmasınlar. Bu kişilerin hakaretlerini bile yayınlamanız 'Adam gibi adam' olduğunuzun göstergesi. Tabi” ki her insanın sevmeyeni olacaktır ama sevenlerinin yanında bunlar toz bile değildir. Kaldı ki, Sayın Demirel'in dediği gibi 'Yel kayadan ancak toz alır.''

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak