• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
04 Ocak 2012 Çarşamba

Yarışmanın verdiği ders

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yok Böyle Dans'ın final öncesini de kaçırmadık. Keşke bu canlı yayını siyaset analistleri ve politikacıların tamamı izleyebilseydi. 'Neden?' sorusunu duyar gibiyiz. İşte bunu cevaplamak istiyoruz. Herkesin favorisi Aşkın Nur Yengi elendi. Bunun ana sebebi ve yan etkenlerini iyi okuyabilenler kesinlikle ekran yorumcusu olabilir. Cem Ceminay'ın birkaç haftadır üstünde ısrarla vurguladığı konu Almeda'yı Büyük Final'e taşıdı. Kızın Arnavut olduğunu söyledi. Hatta, anadilinde konuşma yaptırdı. Sonunda, etnisiteden etkilenenler, yani 'Suyun Ütesi' kökenlilerin SMS'leri dengeyi değiştirdi. Eğer izlediyse, Suzan Kardeş'in bile Almeda'ya oy verdiğini söyleyebiliriz. Merhum Şakir Süter arkadaşımız hayatta olsa, kesinlikle aynı işlemi yapardı. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu arada Arnavut Kızı'nın kendini geliştirdiği gerçeğini de atlamayalım. Yoksa haksızlık ederiz. Son gecede birinciliği, Sait Sökmen'in elemek için yırtınıp başaramadığı Alp Kırşan alabilir. At yarışı tanımıyla plase Özge Ulusoy, sürpriz Almeda olacaktır.
...
Şimdi, konuyu ilgisiz gibi gözüken aslında 'Çok alakalı' yere bağlamak istiyoruz. Kimileri gıcık, bazıları başka kulüp taraftarı olduğu için, Aziz Yıldırım'ı mahkum ettirme inadında. Lafımız sadece böylelerine olmayacak. Doğrudan AK Parti üst yönetimine sesleniyoruz. Yıldırım'ı içeride tutmak, 'Sandıkta tepki olarak geri dönecektir'. Hem de hiç beklemedikleri oy oranıyla. 'Uçuyoruz anketleri'nin geri teptiğini görecekler. Kaldı ki, Türkiye'nin de altına imza koyduğu 'AİHM Kararları' dahil tüm uluslararası yasalar ihlal edilmekte. Örneğin hiçbir ses kaydı delil kabul edilemez. 'Fotoğraftaki torbalarda şike paraları var' gibi iddia ve görüntüler geçersizdir. 'Hafifletilen yasa' ile yargılamalar ağır cezadan, asliye cezaya aktarılmak zorunluluğunda. Silivri'deki ilk duruşmada bunu göreceğiz. Tahliye kararlarını ise asliye ceza verecektir. Unutmadan, önemli detayı atlamayalım. Siz hiç 'Silahı olmayan çete' duydunuz mu?
***
Tarafsız Bölge'de bu kadar 'İpten, saptan kopmuş tartışma' izlemedik. Adını verip, reklamını yapmak istemediğimiz şirketin araştırmasını, anlayabilenler bize de yazsın. 'Dışarıda yemek yiyenler', 'Telefon kullanımı' gibi iri konu başlıklarını gördük. Ancak, ortaya konanlar bulanıktı. Bir sürü karizma sahibi için 'Gecelerine yazık oldu' diyoruz. Yayının aklımızda kalan en gırgır anonsunu Ahmet Hakan Coşkun yaptı; 'Sakın bizden ayrılmayın. Gerçekten çok kısa ara vereceğiz'. Bir tek 'Valla, billa' diye yemin etmediği kaldı. Oysa kısacık denilen süre tam 6.5 dakika tuttu.
...
Tuhaf bir tespitimizi aktaracağız. 'Yılbaşı iznindeyim' mesajı verenlerin kimileri, gazetelerdeki köşelerini boş bıraktılar. Oysa, onları bu sürede devamlı canlı yayınlarda gördük. Demek ki, bordrolarında gözüktükleri gazeteleri, aslında umurlarında değilmiş.
...
THM ve folkloruna katkısı en büyük isim Muzaffer Sarısözen'i unutmak mümkün mü? Usta, ölümünün 49. Yılında bugün TRT-M'de anılacak. Programın başlama saati 13.00.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı