• $13,5274
  • €15,2673
  • 802.85
  • 1973.37
20 Ağustos 2011 Cumartesi

Yanlıştan dönülüyor

Bu ne menem açılımdı? Sıfır terörle gündeme oturdu. Aradan 9 yıl geçtikten sonra MGK'dan çıkan bildiriye bakın; 'Tek Bayrak, tek Millet, tek Vatan, tek Devlet'. Hem de 'Altı çizilmiştir' lafı eklenerek. Senelerdir bağırdık, 'Tuttuğunuz yol yanlış' diye. 'Bunlara parmağını ver, gövdeye varana kadar isterler' dedik mi, demedik mi? Hatta, Cumhurbaşkanı'nın 'Çok güzel şeyler olacak'ından sonra onun da yanlış yola girdiğini hatırlatmadık mı? Açık ve net olarak belirtmek istiyoruz. Son seçimde kimi liste dışı bırakılanlar Başbakan'a, dolayısıyla Türkiye'ye büyük zarar verdi. Hele içlerinden biri var ki, Bekaa'da Bölücübaşı'nın ayağına kadar gitiği yıllardan hatırlıyoruz. Şimdilerde müteahhitliğine devam etsin bakalım. Erdoğan medyadaki ağaçkakanlarından da kurtulmalı. Bir konuya daha değinmek istiyoruz. Bölücülerin eylemlerinin bıçak gibi kesileceği sanılmasın. Hatta, büyük kentlerde, katliama hazırlandıklarını biliyoruz. Devlet'in istihbarat birimleri, emniyet güçleri ve uyanık vatandaş her zamankinden daha dikkatli olmalı.
***
İnsan 'Doğrucu Davut' olunca önemli isimleri sorgulayabiliyor. Eğrisi Doğrusu'na katılan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Taha Akyol tarafından 'Dut gibi silkelendi'. Dicle Fırat'la takviyeli Akyol bugüne kadar sorulmayan soruları yöneltti. Grup kopyalarından, kayırmalara kadar tüm iddiaları ortaya döktü. ÖSYM Başkanı'nın güven vermeyen görünümünün, renk değişimine uğradığını net şekilde gözlemledik. Akyol, imtihan salonu kapılarını kapatıp, 'Cevapları yazdıran görevlileri' dahi dillendirdi. Sonuçta, yolsuzluk ve usulsüzlüklerin ancak 'Her adaya ayrı soru sistemi' ile çözülebileceği görüşüne varıldı.
...
Ekrandaki uzun saçlı gazetecilerin sayısı azalmaya devam ediyor. Mustafa Ünal'ın, iyice kısalttırmasından sonra tek 'Tarzan'  Yaşar Taşkın Koç kaldı. Bu sınıflandırmayı sadece siyasetle uğraşanlar için yaptığımızı belirtelim. Yoksa, özellikle magazinde epey 'Erkek Rapunzel' mevcut. Gençliğimizdeki en ünlü uzun saçlı ise Erkan Yiğit'ti. Ona da selam gönderelim.
***
Eski yapımlardan Çapkın'ı ShowMax'ta görüyoruz. Oysa, Pargalı İbrahim rolüyle zirve yapan Okan Yalabık popüler senesinde. Çapkın dizisi, Show TV'de tekrarlansa, rating listesinde kesinlikle tepelere çıkar.
...
Artiz Mektebi'nde inanılmaz bir olaya tanık olduk. Olağanüstü ses ve yoruma sahip Özgür elendi, gitti. Bu genç, 'Unchain Melody' ile zirve yaptı. Tuvana'yla herkesi hayran bıraktı. Ne acı ki, yine Unchain Melody'i söyleyerek yarışmaya veda etti.
...
Anlamazdın'la yeniden popüler olan Ayla Dikmen, bugün TRT Müzik'te anılacak. 30 Dakika adlı yapımın başlangıç saati 12.40.
...
Şampiyonlar Ligi Play-Off'ları ve UEFA'daki maçlar futbolsever için 'Çölde su bulmaya' benzedi. Bizim ligler de bir an önce başlasın dört kol çengiye dönelim. Beşiktaş'ın kötü oyunla 3-0'ı bulmasına ayrıca sevindik. Ne de olsa usta ayaklara sahip.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar