• $18,111
  • €18,19
  • 1017.61
  • 3020.2
22 Temmuz 2012 Pazar

Yanlış taktik

Eğlenceli ama aslında yardım amaçlı programları severiz. Acun Ilıcalı bu işleri iyi becerir. Son dönem 'Benzemez Kimse Sana' dalında liderliğe oturdu. Her hafta bir kuruluşa 10 bin lira yollanıyor. İşin kurgusu güzel. Cem Kılıç Aşık Veysel oluyor. Asena Nükhet Duru'yu taklit ediyor. Kendi'nin Ajda Pekkan'ı canlandırması, haftanın birinciliğini getirdi. Olayın bu tarafına lafımız yok. Ancak Seyfi Dursunoğlu'ndaki durgunluk dikkatli gözlerden kaçmadı. Anlaşılan 'Herkesin önüne geçmekte. Diğerlerini eziyor' şeklindeki eleştirilerden rahatsız. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, frenleme çabalarına katılmıyoruz. Bu sadece bizim görüşümüz değil. Program içinde önüne öyle toplar geldi ki, tam Huysuz'luk. Sadece seyretmekle yetindi. Bu kadar 'Kendini geriye çekme' Erol Evgin ve Hande Ataizi'ni de şaşırttı. Açıkça da buna itiraz ettiler. Ekrandaki her şeyi olumlu ya da olumsuz değerlendirmek doğal. Fakat yıllar yılı bu işi sivri dili ve doğaçlama esprileriyle başarmış birinin elini kolunu bağlamak yanlış. Görüşümüz böyle. Tanıdığımız, bildiğimiz herkes gerçek Seyfi Dursunoğlu'nu izlemek istiyor.
***
Hazırlık maçlarını kaçırmamaya özen gösteriyoruz. Önceliğimiz Beşiktaş'ın. Manchester City maçında gerçekten endişelendik. Gencinden yaşlısına koşan, bir şeyler yapmaya çalışan ekibi fark etmemek mümkün değil. Sıkıntı kalede. City maçını tek başına Cenk Gönen kaybetti.Takım takır takır oynarken, Fernandes kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda gol yapamazken, Cenk her şeyi mahvetti. Ebedi hastalığı 'Duruş hatası'ndan ilk golü yedi. Yetmedi ikinciyi de aynı şekilde içeri aldı. Bu çocuğun kötü alışkanlıkları var. Ders almıyor. Peki kaleci antrenörü ne iş yapar? İkinci tespitimiz Ersan Gülüm'ün durumu. Beşiktaş 'İkinci Nihat Kahveci vakası' yaşamakta. Bu genç yetenek iyileşmedi. Geçirdiği ağır sakatlıktan kurtulamadı. Dilimiz varmıyor ama Ersan'ın futbol hayatı tehlikede. Sonuç olarak; Cenk ve Ersan'ın yerine mutlaka iki iyi isim monte edilmeli. Hem de vakit geçirmeksizin.
***
Turkcell'in İstanbul'da 10 bin su kabı dağıtması fikri güzel. Bizim nasibimize de bir adet düştü. Hayvanlar bayıldılar. Özellikle çevremizdeki kuşlar bayram etti. Daha önceden koyduğumuz eski yoğurt kaplarının yanında pırıl pırıl durdu. Dün sabah baktık, yerinde yeller esiyor. 'Götürücüler belli'. Hani şu çöpleri karıştırıp, 'Değerlendiren takım'ın işi. Biz yine de 'Hayat paylaşınca güzel'in yeni uygulaması 'Hayat bir yudum suyu paylaşınca güzel'i söylemeyi sürdürelim. Bir yandan da, 'Çalmaya değmeyecek' su kaplarını doldurmaya devam edelim.
...
Ahmet Uysal, Gökçeada tutkunlarından. Şikayeti, adadan Çanakkale'ye dönüşteki araç kayırmaları. Sayın Uysal'a Ali Saydam'a aynı e-postayı yollamasını öneriyoruz. Kendileri 'Fahri Gökçeada Kaymakamı' olur.
***
Simavi Ailesi ya da BABIALİ TANRILARI ile dördüncü baskısında tanıştık. İrem Barutçu başarılı. Hürriyet ve Günaydın'ın yaratıcılarının öyküsü roman-belgesel koalisyonu. Bir bölüm hariç -Aile içi cinayet- beğendik. İtirazımız bire bir yaşadığımız kanlı olaya. Mutlaka okunmalı. En azından medya mensupları tarafından.
...
Doğukan Manço'nun 'Binlik Demlik' adlı single'ı çıktı. Barış Manço'nun Nick the Chopper'ı küçük rötuşlarla karşınızda. İki uyarlaması mevcut. Dinleyin, yorumunu siz yapın.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi