• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
20 Nisan 2011 Çarşamba

Vurun TRT'ye

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Futbol dünyamızda en tartışılan konu Galatasaray'la ilgili. Bazı futbolcuların forma renklerini küfürlü-kafirli eleştirileri konuşulmaya devam ediyor. Sinkafların ön plana çıktığı tarzı yadırgadığımızı söyleyemeyiz. Çünkü bu bizim spor ve sporcu kültürümüzde var. Adına 'Hamam edebiyatı' dendiğini biliyoruz. Buraya kadar anlaştık herhalde. Şaşırdığımız konu, 'Arda Turan'a sahip çıkıyoruz ayağı' ile hedef saptırmalar. Çünkü, 'Ses getiren görüntüler' TRT Spor'da yayınlandı. Hani, şu bir türlü 'Kurdelesi kesilip, resmi açılışı yapılamayan' kanalda. İzin günlerinde, arabadan arabaya kadeh tokuşturan Jaja-Bilica ikilisini yakalayıp, manşete çıkaranlar bu defa 'Karşı taarruzda'. Bunlara, geçmişi iki yıllık 'Ercan Saatçi-Metin Özülkü' iğrençliğini gazetecilik başarısı olarak tanımlayanları, dahil edebilirsiniz.

...
Anlı şanlı, üstüne üstlük 'Yedi yıldızlı makamlı' futbol duayenlerinin hedefinde de TRT'yi görünce 'Pes' dedik. Türk medyasının 'Ayaktopu bölümü', Yıldırım Demirören'e, Aziz Yıldırım'a, Adnan Polat'a bindiremez. Korkarlar. Kamuoyunun ayağa kalktığı olaylarda dahi, 'Çıtkırıldım eleştiri' yapılır. Ama sıra Kamu Yayıncısı'na geldi mi; 'Vurun abalıya'. Hem de dozu arttırarak. Çünkü TRT yıllar yılı kum torbası işlevi gördü. Son iki yılda, dogmaların yıkıldığı fark ediliyor. Klasik 'Devlet memuru zihniyeti' terk edilmekte. Sesleri çıkıyor. Hepsinden önemlisi artık eleştirebiliyor. Son olarak, alışılmadık cesaret gösterip, Arda Turan, Sabri Sarıoğlu, Ayhan Akman ve dönemin genel müdür sıfatlı Adnan Sezgin'in 'Yıkama-Yağlamalı konuşmaları' herkese korkusuzca izlettirildi.

...
Kendi adımıza bu işi 'Gazetecilik başarısı' olarak nitelendiriyoruz. Bu kaydı yayına sokanları kutluyoruz. Galatasaray'ı yönettiklerini sanıp, yönetemeyenleri unutmuyoruz. Savcılığa başvurmaları komedi unsuru. Akılları sıra TRT'ye gözdağı verdiklerini sanıyorlarsa, yanılıyorlar. Failler ortada. Suçlular meydanda. Bunları kayda alanlar kendi televizyonlarından. Daha önceki skandalın da GS TV'den kaynaklandığını hatırlamıyorlar mı? Hedef şaşırtarak, aklanmaları mümkün değildir.

...
 ÖZEL NOT: Son Kale'deki seri dalaşmaların lezzeti kalmadı. Her hafta aynı formatı izler hale geldik. Program tam biterken, Ahmet Çakar-Erman Toroğlu ikilisi, Reha Muhtar'a 'Sen yine bize söz hakkı vermedin' deyip saldırıyorlar. Aldıkları cevap 'Burası Hergele Meydanı mı?' Ardından reklam ve tanıtımlar tekrar tekrar yayınlanıyor. Önceden hazırlanmış engelli sporcu görüntüleri ve 'Son altı haftanın paralarını, bunlara bağışlıyorum' kurgusu ise Muhtar'ın cinliği. Bu gidişle, Reha'yı iyi bir ücretle 'Fatmagül'ün suçu ne?' senaristleri arasında görebiliriz.

***
'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyasının ikinci yıl değerlendirme toplantısıyla ilgili resepsiyon yine Çankaya Köşkü'nde. 28 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek etkinlik saat 11.00'de başlayacak. Sayın Hayrünnisa Gül'e, başarı dileklerimizi ve tebriklerimizi sunuyoruz. Davetleri için ayrıca teşekkürü borç biliyoruz.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı