• $13,4682
  • €15,3551
  • 787.451
  • 2085.76
18 Mayıs 2012 Cuma

Vaziyet çıkarmak

İstanbul'da CHP'nin yeni il başkanı hakkında bilgi alalım dedik. En aktif gözüken partililer bile yanlış ve eksik bilgi aktardılar. Ne varsa Engin Balim'de var. CHP Ankara
1. Bölge son sıra adayı Balim'in bildirdiklerini paylaşacağız:
'. İstanbul'un yeni İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İkinci Cumhuriyetçidir. Henüz çıkıp 'Hayır ben 2. Cumhuriyetçi değilim, aksine Atatürkçüyüm' diyememiştir. Genel Merkez'in adayı olmasına rağmen, delegelerin yarıdan azının oyuyla seçilebilmiştir.
. Bir aylık CHP üyesi ve 2-3 günlük il yöneticisi olan Zeynep Altıok'un ilk demeci ise aynen şöyle; 'CHP evet Atatürk'ün partisidir ama Kemalist olmaMAlıdır'.
. O saatlerde AKP lideri, Başbakan Erdoğan Trabzon'da Avni Aker Stadyumu'nda dolu tribünlere konuşuyordu. Ondan bir gün önce Rize İl Kongresi'ni gene açık havada yağmura rağmen yaptı.
. Maalesef Sayın Kılıçdaroğlu, Can Dündar'ın Mustafa filmi gibi çıkmıştır. Saygılarımla.
Samimiyetle ifade etmek istiyoruz; 'Bu parti, Deniz Baykal'ı mumla arar'. Aslında aramaya başladı. Ana muhalefetsiz kalmış bir ülkede ise iktidar istediği gibi at oynatır. Milli bayramları dahi kutlamaz. PKK'ya af getirir. Bir adım sonrasını düşünmek istemiyoruz.
***
Yaşar Usluer de aynı fikirde. 'Uygun şartlar oluştu diye şimdi milli bayramları kısıtlayanlar, yarın tamamen kaldırsa ne yapacağız? Anayasa'nın 35. maddesini yok etmek isteyenler yarın Anayasa'yı tek başına değiştirecek güce sahip olduklarında, din devleti isterlerse ne diyeceğiz' şeklinde soruyor. Ve ilave ediyor; 'İnönü gibi resmi dairelerden ve paramızdan Atatürk'ün resimlerini kaldırıp, kendilerininkini koyarlarsa çare ne?'
***
M. Ali Birand'a göndermeler devam etmekte. Vazgeçtik e-postalardan kendi arkadaşları dalga geçmekte. Bilmeyenler için yazalım; 'Asıl saat manyağı biziz'. Sahip olduklarımızın sayısını unuttuk. Ancak lacivert kıyafete 'Nar çiçeği' rengi takanlardan değiliz. Mutlaka kılığımızla uyumludur. Sina Koloğlu'nun Birand'a gönderisi hoştu. En ağır darbeyi Cüneyt Özdemir indirdi. Yayında masasına koca bir saat oturtmuştu. Hem de fosforlu. Sonunda Usta'larına saatsiz sunum yaptırdılar.
...
Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmasına sevinmekle üzülmek arasında kaldık. Aziz Yıldırım için mutlu olduk. Ancak yıllardır dalga geçmede 'Ana malzeme' olan konu elden gitti. Muhasebe Müdürümüz Sadrettin Kuşoğlu, Satış Müdürümüz Murat Kumral ve de 'Hunili taraftar' Görsel Yönetmenimiz İlhami Davutoğlu'nu kızdırabilmek için yeni malzeme, hele böyle 'Uzun soluklu'sunu nasıl bulacağız?
...
Eser Anlıatamer'in futbolumuzun geldiği noktayla ilgili eleştirisi güzel. Faruk Yurdatap, olay çıkaranların yaptığına 'Terörizm değil, Vandalizm denmesi gerektiği' görüşünde. Hüseyin Movit ayaktopumuzun 'Sultan Kabus'la bir yere gitmeyeceği kanısında. Bandırma'dan A. Karan'ın zarif mesajına da teşekkürler.
***
'Osmanlı'dan Bugüne 180 Yıllık Bir Öykü: Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi' adlı sergi
2 Haziran Cumartesi günü saat 17.00'de açılıyor. Etkinliğin önemli tarafı 1900-1910 dönemi Hastane Salnamelerinin tıpkı basımlarının gösterime açılması olacak.
...
Burhan Doğançay Retrospektifi 'KENT DUVARLARININ YARIM YÜZYILI' İstanbul Modern'de sergilenecek. 23 Mayıs - 23 Eylül tarihleri arasında izlemeniz mümkün.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi