• $17,9659
  • €18,3411
  • 1031.41
  • 2795.06
27 Kasım 2010 Cumartesi

Vatan kurtaranlar

Bir takım eli silahlı adamlar, zavallı hayvanları katlettikleri yetmiyormuş gibi, 'Kahraman havası attılar'. Düşmanı denize dökmüş hallerini görünce, mora-limiz bozuldu. Yaptıkları marifetmiş gibi, öldürdükleri tavşanları Vali'ye hediye etmeye uğraştılar. Güzelim yaban ördeklerini, araçların dört bir yanına asmışlardı. Adına türküler yazılan 'Yeşil başlı gövel ördekler'den sadece 14 tane kalmasının sebebini herhalde anlamışsınızdır. Tabi” son Anadolu kaplanının 1974 yılında Marmaris'te öldürülmesini de. Zavallı bir tilkiyi teşhir ettikleri araç kaputunun hemen altındaki Türk Bayrağı'nı çözemedik. 'Kurtuluş Günü' bahanesini kimse kabul ettiremez.


...
Yıllar önce bu köşede doğadaki katliam için kalem oynatmıştık. Merhum Ufuk Güldemir kardeşimiz ve bir avcının -Adı bizde saklı- şikayeti üzerine Basın Konseyi'nden en ağır cezayı almıştık; 'Kınama'. Hatırlayın, Oktay Ekşi Ağabeyimize de, Hürriyet'ten kopmasına neden olan benzetmesinden dolayı başkanı olduğu kuruluş 'Kınama' vermişti. Bazı yerlere seslenmek istiyoruz.  Özellikle 'Kadın hakları savunucuları'na. Önemli günleri, vahşet görüntüleri arasında kutlayan kafalarla mücadele zor. Tanrı yardımcıları olsun.


***
Ekrandaki tartışmalar iki konuya kilitlenildi. İlki, TSK'dan ihraçlar. İkincisi 'Füze Kalkanı Projesi'. İlginç taraf aynı yüzleri her iki tarafta nutuk atarken izliyorsunuz. Örneğin, Prof. Dr. Doğu Ergil, Haber Türk'te bir başka meslektaşı Nurşen Mazıcı'dan fırça yiyor. Aynı Ergil, üç saat sonra NTV'de 'Aslan kesiliyor'. Yahu bu adamlar, 'Parça başı mı çalışıyor?' Paralar nasılsa, dışarıdan. AB'den ya da Soros veya bizdeki uzantısı TESEV'ndan.


...
Organize odakların yeni hedefi Hanefi Avcı. Bu kez Ordu Düşmanı Gazete'nin ağır topu, polis müdürü hakkında kitap hazırladı. Bu yetmedi, kanal kanal gezip, reklamını ve 'Avcı'yı içeride tutma' propagandası yapıyor. Hiç kimse çıkıp 'Mahkum olmamış birine nasıl saldırırsın' diye hesap sormuyor.

...
Mehmet Şevket Eygi'yi Teke Tek'te gördük. Fatih Altaylı ile Murat Bardakçı'nın karşısındaydı. Onca saat, muhabbetle geçiştirildi. Eygi'nin aklımızda kalan çıkışı şöyleydi; 'İslami partiye izin versinler'. Kesin, Meclis gündeminin acilleri arasına alınır. 'Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı'na bağlansın' sıra onda.


***
Dört CD'yi aynı zamanda aldık. Üçü nostaljik. Lise yıllarında Şehzadebaşı Kulüp Sineması'ndaki şovlarda tanıdığımız Ersan Erdura'nın çalışması hala 'Yerli Elvis Presley'liğinin kanıtı. 'Çocuk Gözler' adlı şarkı öncelikli, tüm yorumlar güzel.

...
Mazhar-Fuat-Özkan'ın 'Geldiler' adlı albümü 21 yıl sonra yeniden raflara çıkarıldı. Mecburen'den Sude'ye 10 klasik, her zaman dinlenir.

...
Esin Afşar'ın Nazım Hikmet dizelerinden oluşan 15 parçalık çalışması meraklıları için. İlk iki albüm gibi anılar yaşatılmakta.

...
OSSİ Müzik'ten çıkan son CD Sibil'in -Sibel Pektorosoğlu-. Ermenice şarkılarda, Göksel Baktagir, Mercan Dede ve Cenk Taşkan'ın katkıları fark edilmekte. Bu arada Hakan Ereni atlamayalım. Çalışmayı beğendik.

...
Cüneyt Özdemir, Seda Öğretir, Aybars Hünalp ve Orhan Yıldırım başta, tüm esenlik dileklerine şükranlarımızı yolluyoruz.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor