• $15,9773
  • €16,8078
  • 931.973
  • 2393.61
25 Ekim 2011 Salı

Üzüntüden kaçış mı?

Ülkeyi ilgilendiren önemli zamanlarda izlenme paylarını daha dikkatle takip ederiz. Öcalan'a idam cezası verildiği gün bunlardan biriydi. Kimilerini şaşırtan, 'Kararın çıktığı dakikalar'ın ekrandan yayınının ilk beşe bile girememesiydi. Kemal Sunal'ın filmlerinden biri o zamanki süreci zirvede tamamlamıştı. Hadi, bu ender durum. Ya 17 Ağustos 1999'dan son depreme kadar uzanan felaketler için ne demeli? Bu kez 'Umutsuz Ev Kadınları' birinci oldu. 'Deprem Özel' denilenlerden sadece biri ilk ona girebildi. O da yedincilikle yetindi. Kanal-D'nin dizisiyle aradaki rating farkı uçurumdu. Bu durumun nedenleri üzerinde epey kafa patlattık. Hatta çevremize 'Sebepleri sorduk'. Gamsızlar, yani 'Dünya yansa, hasırı yanmazlar' gerçekten mevcut. Ancak, çok fazla değiller. Çıkardığımız sonuç, epey insanın üzüntüden kaçtığı şeklinde. Ellerindeki aletle zaplayıp, kafalarını dağıtabileceklerini sanıyorlar. İnanın gerçek bu.
...
Dün de not düştük. Erciş merkezli yıkımda, süratli davranan haber kanalları oldu. 'Ulusal Devler' içinde bazı assolistlerin tatile devam ettiklerini gözlemledik. Ali Kırca'yı bu tembeller arasından sıyırıp, kutluyoruz. İşinin başındaydı. M. Ali Brand da görevdeydi. TRT Birinci kanalından Haberine hatta Müziğine kadar, ortak yayına almıştı. Doğrusu buydu.
...
Başta futbol maçları olmak üzere, tüm spor müsabakalarında 'Milli birlik ve beraberlik sergilendi'. Burada Fenerbahçe camiasını tebrik etmek istiyoruz. 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölümez'i işleyişlerine 'Yıldızlı üç puan verdik'.
...
Acun Ilıcalı ve ekibi, yayına girme ve çıkma kararlarıyla hedefte. Eleştirenlere fazla hak vermiyoruz. İnsanların ara sıra yanlış yapma hakkı olmalı. Canımızı sıkan Hülya Avşar'ın tavrı. Ciwan Haco'yla başlayan hatalarını devam ettirmekte. Çözemediğimiz nokta bir Avşar'ın etnik yapısının değişebilmesi. Patavatsız tavırları, onu öyle hale getirir ki, ne olduğunu şaşırır. Bu millet, elindeki kağıdı okuyarak, 'Yılmaz Erdoğan'la yaptığı düeti henüz unutmadı'. Bunu bile bile Haco'yla işbirliği yapması tuhaf değil mi?
- - -
Yosun Gazel'in e-postaları moral kaynağımız. Samimiyetle söylüyoruz, berbat bir geceden sonra, yazabiliyorsak bu tür mesajların katkısı var. Yüksek Mühendis Yakup Keser'in 'Beyinlerin işgal edilmeye, uyuşturulmaya çalışıldığı dönemde, sessiz çoğunluğa lider oldunuz. Bilmem farkında mısınız' deyişi karşısında, güç kazandığımızı belirtelim. Dr. Başar Ergün, Engin Balim, Kevser Saki, Ali İhsan Sağlam, Kerim Alış, geleceğin askerleri Efe ve Ege'nin anneleri, Hüseyin Movit Dostumuza ve tüm okurlarımıza minnet borçluyuz.
- - -
Bu aralar Klasik Türk Müziği bağımlısı olduk. Kerem Görsev'in unutulmaz jazz albümü 'November in St. Petersburg'u dinlemeyi de ihmal etmiyoruz. Yeni CD'ler içinde Ada'nın 1'e 11 Kala'sı dikkatimizi çekti. Ses ve tarz çok farklı. Tavsiye ederiz. 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' Öykü Gürman'ın 'Bir Başkası' isimli CD'sini ise Fikret Şeneş ve Suat Sayın sürüklüyor.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister