• $15,8946
  • €16,8476
  • 943.041
  • 2389.47
15 Ekim 2011 Cumartesi

Uyarmadı demeyin

Toplum olarak bir şeyler oldu. Müzik anlayışımız 'Hard Rock'. Sinema ve dizi zevkimiz 'Parçala Behçet'. Yiyeceklerimiz 'Fast Food'. Bu listeyi fazla uzatmadan futboldan örnek vermek en iyisi. Bünyamin Gezer hem hakemliğe, hem polisliğe veda selamı çaktı. Öyle bir çakış ki, ne TFF ne MHK Başkanı'nı bıraktı. İçindekileri döktü. Gezer'i yeni adresi TRT Spor'da izledik. Sezon başı kamu yayıncımızdan teklif aldığını açıkladı. Reddettiğini belirtti. Ne zaman ki MHK'nın başı Yusuf Namoğlu'nun, Galatasaray maçındaki kırmızı kartını 'Gri' diye eleştirmesini duyunca, TRT'ye dönüyor.
...
Ex Başkomiser Gezer, ağzından çıkanlardan anladığımız kadarıyla geçmişte kalan tüm olaylarda hep kendini haklı görmekte. Cımbızladığımız laflar arasından 'Kırmızı alarm verenler'i yakaladık. 'Ahmet ve Erman'ı örnek aldım' dedi. Bu iki eski hakem, yeni futbol yorumcusuna dikkat ederseniz, Gezer'i hep savunanlar. İşte burada, konuyu daha enine boyuna irdelemeliyiz. Bünyamin Gezer'i bir zamanlar espriyle karışık Münster Ailesi dizisindeki ana karaktere benzetmiştik. Yönettiği maçlarda, futbolculara tarzı-tavrı Toroğlu'ndan daha haşin olmuştur. Örnek verirsek trafik amirinin minibüs şoförüne  davranışı gibi. Kendisine, yorumculuk yaşamında başarılar diliyoruz. TRT Spor Koordinatörü Sevgili Kardeşimiz Ersin Küçükbarak'ı da uyarıyoruz. Gezer'i devamlı markajda yarar var. Yoksa 'Kendim ettim, kendim buldum'u jenerik müziği yapabilir. Dileğimiz, yanılan olmak.
- - -
Bilintur-BGK- kısa zamanda önemli işler yapmaya başladı.  Bilkent'lilerin başı çektiği oluşum, şu güne kadar 53 'Müze Mağazası' ve 33 'Müze Kahvesi' açtı. Hedef, sayıyı arttırmak. Amaç ülkemizin kültür varlıklarını yaşatmak ve tanıtmak. Sırada Demre'deki Noel Baba Evi'nin restorasyonu var. Bu konuda dev mozaik çalışması hayata geçirilmekte. Yayınları arasında Topkapı Sarayı Müzesi ile Nurhan Atasoy'un HAREM'i öncelik aldı. İki eser için yorumumuz kısa; Muhteşem. Bilintur CEO'su Orhan Hallik'in öneri talebine sadece 'Doğru yoldasınız' diyebiliyoruz. İlgilenenler www.bkg.com.tr'den bilgi isteyebilir.
...
Şahane Hatalar, Heather McElhatton'un romanı. Doğrusu roman kelimesini kullanmakta zorlandık. Çünkü 'Tek başlangıcı olup, farklı sonları bulunan' bir yaşam öyküsü gibi. Kendi maceranızı kendiniz yaratıyorsunuz. NY Times  'Raydan çıkmaya hazır mısınız?' diye soruyor. Newsweek ise 'Başroldesiniz. Hakkını verin' demekte. APRİL Yayıncılık, yine farklı bir çalışmayı bize kazandırdı.
- - -
KPSS 2011-1'le atamaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yapılmış 476 mimar, mühendis ve şehir plancısı üç  ayı aşkın süredir 'İşe başlama emri' bekliyor. Açıklamalarını beğendik. Saygılılar. Yumurta atma niyetleri yok.
...
Ordulu okurumuz Mehmet Cemal'in buram buram 'İstanbul hasreti' kokan mektubunu okuyup, sevdik. Tesadüfe bakın ki aynı anda Ediz Gülten'in 24'teki Kartal izlenimlerini izliyorduk. 'Çifte kavrulmuş' oldu.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister