• $13,4531
  • €15,3374
  • 785.987
  • 2085.76
23 Şubat 2012 Perşembe

Unutma hastalığı

Haberlerde Devlet Bahçeli'yi gördük. Köşk'e verip veriştiriyordu. Hatta o kadar kızgındı ki, seçim kampanyasında sıkça kullandığı idam sehpası laflarını tekrarlayıp durdu. Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nı 'İşbirliği yapmakla itham etti'. Hani bazı konuları bayatlamış pilav gibi ısıtmaktan sıkıldık. Amma, Sayın Bahçeli'ye sorumuz var; 'Siz omuz vermeseniz , Sayın Abdullah Gül'ün Çankaya'ya çıkması mümkün müydü?' Ne çabuk unuttunuz 'AK Parti istediğini Cumhurbaşkanı seçebilmeli. Bu en doğal hakları' dediğinizi. Neyse, geç de olsa doğruları yakalamak bile önemli. Önümüzdeki yıllarda olacakları yazalım da, şimdiden hazırlık yapsın. Recep Tayyip Erdoğan Putin, Abdullah Gül Medvedev'dir. Bakmayın siz Kayıkçı Kavgası'na.
...
Vatan, Millet, Sakarya nutukları atanların gerçek yüzlerini bir kez daha fark ettik. Çin Halk Cumhuriyeti'nin 'İki Numaralı İsmi'nin ülkemizi ziyareti maskeleri düşürdü. Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın uğradığı mezalimi protesto edenler hırpalandı. Hem de hatırı sayılır şekilde. Bazı laflar insanın dilinin ucuna geliyor. Sonunda patlıyorsunuz; 'Urumçi'de dökülen kanlara kaç milyon dolar biçildi?'
***
Aziz Yıldırım Dostumuz, destan yazmayı sürdürüyor. Çağlayan'daki savunması, aklımıza bir zamanların İngiltere Şampiyonu Manchester City önündeki Fenerbahçe'yi ve kaleci Yavuz Şimşek'i getirdi. Orada 0-0 berabere kalmıştık. İnönü'de 1-0 öndeyken 2-1 kazanıp Şampiyon Kulüpler Kupası'nda tur atladık. Aziz Başkan'a her zamanki sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.
...
Ekranların, 'Futbol Mağdurları Davası'nda görevlendirdikleri isimler, çok erken havlu attı. Duruşma hakkında bilgi vermeden önce 'Donduk, öldük' feryatları başlıyor. En çok ağlayan ise CNN TÜRK'ten Sevgili Emre Tilev. Görüntüsü çok sıkı giyimli ama konuşması feryat figan. Bugünkü modern teknolojiye rağmen bağlantı bozuklukları çuvalla. Örneğin NTV'de 18.00 haberlerini izliyoruz. Merkez anons yapıyor; 'Şimdi Deniz Tüysüz'e dönelim'. Muhabir bayan etrafındakilerle -Kahkahalar atarken gözüktü- sohbet halinde. 'Deniz, Deniz' bağırtılarını duymuyor. Ara verilip denemeler sürüyor; 'Deniz, Deniz'. Ve Deniz karşımızda. Nihayet sesini duyabiliyoruz. Tebrikler!
***
TurkMax'ta, 'Bir Demet Tiyatro'nun tekrar bölümüne takıldık. Mükremin Abi ve ekibini seyrediyoruz. Ara verildi. Mehmet Aslantuğ'u, Şahika Tekand'ı resmen ayva gibi yerken fark ettik. Greko Romen epey devam etti. Sonunda fark edilip yayın kesildi. Hani eskiden Şehremini'ndeki kimi sinemaları anımsadık. 'Araya parça atarlardı' ya. Neyse, ekrandaki fazla 'Parçala Behçet' değildi. 'Erotik ötesi' tanımlaması uygun.
...
Akşam Sefası'nı seviyoruz. Canlı yayın olması tercih sebeplerimizden. Türk Sanat Müziği önceliğimiz. Ekip hemen hemen aynı isimlerden kurulu. Nusret Yılmaz'ın şarkı sözlerini değiştirmesine dahi alıştık. Klarnet ustası Salih Çağlar'ı her gördüğümüzde Sevgili Tekin Küçükali'yi -Eski Kızılay Genel Başkanı- hatırlıyoruz. Bu kadar mı benzerlik olur?

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi