• $9,5938
  • €11,1355
  • 556.131
  • 1520.78
2 Aralık 2010 Perşembe

Üniversite sorusu gibi

Bunca konuşmacı arasından tek bir cümleyi alacaksak, bunun sahibi Mustafa Karaalioğlu. 'WikiLeaks, Ergenekon belgelerine benziyor' dedi. İşte size kafamızdaki özet. Bunu söyleyen kişi ise, 'Yandaş' sıfatını yakıştırdığımız biri. O, dört kelimeyle işi bitirdi. Yeniden deşmeye çalışmak başkalarının görevi. Şimdi konuyu ÖSYM sorusu olarak yöneltip, şıkları sıralayalım. Bu kez olasılıklar 5 adet:


a) WikiLeaks ve Ergenekon düzmece.
b) Ergenekon doğru. WikiLeaks palavra.
c) WikiLeaks doğru. Ergenekon hikaye.
d) Her ikisi de doğru.
e) Odaklar ayrı ama, ikisi birden 'Aynı otun soyu'.

Bu soruyu çevrenizdekilere de işaretletin. Adına anket der, TESEV'e satıp, para kazanırsınız. Bizim yorumumuzu sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Hemen cevaplayalım: e şıkkı.

***
Gelelim, ihmal ettiğimiz konuya. Kanal-D'nin dizisi 'Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin daha ilk bölümünü izlediğimizde notumuzu vermiştik; 'Tutmuştur'. Karşısındaki onca komedi yapımı arasında tepeye oturdu. İnmeye niyeti yok. İyice inanmaya başladık: 'Bu işlerden anlıyoruz'. Ya da, Kastamonu'lu bir arkadaşımızın sevdiği cevabı verelim: 'Şumarduk', şaka, şaka.

...
Star'ın Papatyam'ı, Show TV'nin Türk Malı ve birkaç gülme ağırlıklı yapım monotonlaştı. Bu iyice ön plana çıktı. Oyuncu değişimi çözüm değil. Senaryo grubunu takviye etmek şart. Yoksa, tehlike kapıda.

***
24'ün 'Güzel Oyun'unda Ergun Öztuna vardı. 'Puşkaş' lakaplı futbolcu, sakatlıklar ve yanlış tedavi sonucu spora erken veda etti. Fenerbahçe'de oynadığı yıllardan hatırımızda kalan en önemli görüntü 'Oyunu takip edişiydi'. Tam pas atarken, ofsayttaki arkadaşını fark eder topa basar dururdu. Peşinden de 'Çık, çık' diye bağırırdı. Zamanımızın futbolcularında böylesi yeteneği göremiyoruz.

...
Basketbolda Beşiktaş'ın maçını TRT Haber'de izledik. Murat Murathanoğlu ve İsmet Badem her zamanki gibi iyiydi. Kötü olan büyük ümidimiz Iverson'dı. Sonuçta kılpayı yenildik. Galatasaray'ın Panellinios'u yenişini Eurosport-2 yayınladı. Galibiyetin yanı sıra bu şekilde değer verilmesini sevdik.

***
Üç CD'yi aynı geceye sığdırdık. Gökhan Tepe'nin 'Birkaç Beden Öncesi' ile Kemal Doğulu'nun 'Ters Köşesi'ne on üstünden yedi verdik. Sıla'nın 'Konuşmadığımız Şeyler Var'ın notu ise dokuz. Sony Music etiketli üç çalışmayı da alın. Tabii paranız yeterliyse.

...
Ayla Işıl,Türk Popu'na 'Ödül' adlı yapımla renk verdi. Bu kızın sesine dikkat. Albümdeki 'Gizli Bahçe' isimli parça müthiş. Beğendik, siz de seveceksiniz.

<p>Küresel ısınma ve iklim değişikliği artık inkar edilemez bir  seviyede ancak ne yazık ki bu konud

İklim değişikliğindeki büyük tehlike

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor