• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
10 Ağustos 2012 Cuma

Üçkağıt Açanlar

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Ramazan'la birlikte kimi odaklar ve insanların mail ve kitaplarının yağmuru altındayız. Öyle yayınlar geliyor ki, ağzımız açık kalıyor. Yazanların resimlerine bakıyoruz hepsi birer jön eskisi. Özel notlar düşülüyor; 'Bu kitaplar parayla satılmaz. Hayırseverler tarafından finanse edilmiştir'. Özel traşlı, seksi bakışlı bu zatların peşine kimler takılmış, merak ediyoruz. Belli ki, 'Yaşlı zampara ' birtakım herifler, acurları inek gibi sağıyor. Sadece sağsalar neyse.
...
İkinci grupta toplananlar, normal şartlarda ulaşma imkanı olmayan yerlerdeki insanlara yardım götürdüklerini iddia ediyor. Haydi kendilerini bu işe adadıklarını farz edelim; 'Bizdeki garibanlar ne olacak?' Siz siz olun bu tip üçkağıtçılara katkı sağlamayın. Bildik, yaptığı işler belli yardım kuruluşlarına bağışta bulunun. Hele hele dinle imanla uzaktan yakından ilgisi olmayanlara sakın para kaptırmayın.
***
Okur mesajlarının bazıları, aynı konuda olabiliyor. Örneğin Bayram Kaymaz'ınki gibi. Yolladığı e-posta belli gruplar adına. Bu mailin hiç olmazsa bir bölümünü iki küçük değişiklikle sizlerle paylaşmayı arzu ettik:
'Sayın Ayeri,
. Her şeyden önce bu mübarek ay ve günlerde zatınıza en derin hürmet ve selamlarımızı ileterek başlar, saygılarımızı sunarız. Siz, bizler için yani bu ülkenin sessiz, sessiz olduğu kadar da kimsesiz çoğunluğunu oluşturan büyük Türk Milleti için kıymetli ve de saygı değer kalemsiniz.
.  Ben bu kadersiz millet olan Türk'ün bir ferdiyim. Onunla güler, onun derdiyle ağlarım. Belki savaşta, cephede isimsiz bir nefer, barıştaysa hakarete maruz kalan, ülkesinde 'Parya' haline getirilmiş, öteki diye adlandırılan, adı bile söylenmekten utanılan, çekinilen ya da korkulan birileriyim.
.  Türk, tarihin her döneminde cömertliğini sunduğu, ekmeğini paylaştığı bilumum ne kadar etnik sürü varsa zorda kaldığında ihanet edilmesi gereken bir milletin adı. Yani zorda sahip çıktığı ne kadar cibiliyetsiz, kimliksiz, topluluk varsa aleyhine çalışılması gereken bir düşman olarak görülmüştür hep.
. Onun için, benim için en büyük ATATÜRK.
Yukarıdaki e-posta 'İzleme-Yazma' başlıklı köşemiz okunarak, saat 04.55'te geçildi. Sayın Kaymaz'a teşekkür ediyoruz.
***
Şükrü Elekdağ, bu aralar İran'a kızgın olanlardan. Çıktığı her ekranda, Tahran'ın Türkiye'ye hazırladığı sahtekarlıkları anlatıyor. Sonuçta lafı getirip, hep aynı cümleyi söylüyor; 'ABD, İran'ı eninde sonunda vuracak'. Buna karışmıyoruz. Ancak, tüm eski Washington DC'de görev yapan büyükelçilerimiz gibi Amerika'yı fazla övmesinden mutlu değiliz. 'Aslandır, kaplandır' şeklindeki konuşmalar utandırıyor. Elekdağ'ın karşısında oturan Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın'ın tespiti ise mükemmel; 'ABD'nin değişmez üçgeni Amerika-İsrail-Ermenistan'dır. Beyaz Saray'ın en önemli yeni sorunu Mısır'ın istikrarsızlığı'. Bu yoruma ise aynen katılıyoruz.

<p>Peki, doğru beslenme nasıl olmalı? Vücudu yeni haftaya nasıl hazırlamalı? Beslenmede doğru biline

Beslenmede doğru bilinen yanlışlar neler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Haftanın yalanları