• $15,9398
  • €16,7902
  • 926.138
  • 2394.83
9 Şubat 2011 Çarşamba

U. Kingdom ve Beslemeler

Demirel aktif siyasetin içindeyken hep oy verdik ama tüm sıkıştırmalara rağmen partisine üye olmadık. Çünkü politikacı yapımız yok. Bu girişten sonra, sıra geldi ana konumuza. Yer yer eleştirdiğimiz Başbakan Erdoğan'ı alkışlama ihtiyacı hissettik. Hani şu 'Beslemeler' lafı yüzünden. Bunlar hem de ne besleme. Moskova'dan, Kıbrıs Rum Kesimi'nden, Ankara'dan hortumluyorlar.
...
Gidenler bilir, Girne başta pek çok KKTC kentinde gözlerinize bakıp 'Küfreder mesajı verenler' vardır. Sivil toplum örgütlerinde, Hristofyas'tan maaşa bağlananları herkes bilir. Akılları hala 'İngiltere sömürgesi olmakta' yatanların çoğu böyledir. Bakın bunların açtığı pankartlara 'Has...git'ten, 'İşgal altında seçim ve referandum'a kadar döviz taşımaları doğal. Okullarda 'Köken Araştırması' yapıp, Kıbrıs Rum Lideri'ne 'Bu çocukların yüzde 60'ı Türkiye'den taşıma' deyip elden teslim ederler. Türkiye'deki meslektaşlarından üç kat fazla maaş alacaksın. Sonra Türkiye'ye 'Paranı al, başına çal' diyeceksin. Yetmeyecek, Rum yönetimine akıl vereceksin; 'Adaya insan taşıyan Ankara'yı neden AİHM'e şikayet etmiyorsunuz'.
...
Geçmişten bazı notlar sıkıştıralım. Piyade Okulu'nda eğitim görenler arasında Kıbrıs'ta yaşayan soydaşlarımız vardı. Hepsi birer arslan parçası. Bunlar 1974 yılındaki Barış Harekatı'nda göğüs göğüse çarpıştılar. Tıpkı, Balat'taki Natoş gibi vurulanlar oldu. Tuzla'da boyunlarına taktıkları 'Ay-Yıldız içinde Bozkurtlu sembolleri' ailelerine teslim edildi. Bu aralar ekranları dolduran 'Safkan beslemeler'e tekrar dönmek istiyoruz. Onlara Londra'daki dış hat terminallerindeki değişimi hatırlatacağız. Eskiden üçlü giriş hatları mevcuttu; 'United Kingdom, Commonwealth, Others-Diğerleri-'. Uzunca süredir, aradaki eski sömürge mensuplarına ayrılan Commonwelth'i görebiliyorlar mı? İki ok kaldı; 'U. Kingdom, Others'. Anlayacağınız, İngiltere artık beslemeler için cennet değil. Ada'nın Güney'deki yönetimi de öyle. Bir kısım Beslemeler, iyice düşünüp pankart sözü yazmalı. Türk Tarihi binlerce yıllık. Bunun içinde Kıbrıs'ın Fethi ve Soydaşlarımızın Kurtarılışı da yazılı.

***
Can Dündar, Şivan Perver'e bağlandı. Başbakan Yardımcısı Arınç'la ne konuştuklarını sordu. Açılıma katkısının boyutlarını öğrenmek istedi. Şarkıcının kelime aralarından 'Londra veya Berlin Filarmoni ile konser arzuladığını, parasal desteğin Türk Hükümetince sağlanmasını talep ettiğini anladık. Bunlar, normal. 'İsteyenin yüzü...' En çarpıcı yanıt 'Bülent Arınç'ın Şivan Perver dinlemesi' oldu. Sayın Bakanımız, başında bulunduğu TRT'ye bir emirle -Zaten yağdırıyor- Şeş'ten canlı yayını gerçekleştirir.
...
Gelen e-postalar içinde Fikret Yolaçan'ınkini çok beğendik. Sizlerin de seveceğini sanıyoruz:
'Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi isteyen Başbakan için 'Erdoğan'daki yetki Obama'da yok' tepkisini vermiş. İyi de sizdeki partiçi yetki Baykal'da yoktu. Tüzük daha anti-demokratik, önseçim ufukta yok. Gençlik ve Kadın Kolları Kurultayları yapılmadı. İl başkanları tek emirle atanıyor'.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama