• $13,4528
  • €15,3778
  • 786.849
  • 2085.76
2 Ocak 2011 Pazar

TSM'nin Tarihçesi

Prof. Dr. Nevzad Atlığ 'Klasik Türk Müziği' CD'leri yolladı. On bölümlük çalışmayı övmeye kelimeler yetersiz. Hocamızın yönettiği, bu eserdeki şifreler hakkındaki geniş bilgiyi aktaran 64 sayfalık kitapçık gerçek zenginlik. 122 bestenin Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nca icra edilmesi muhteşem. Itri, Dede Efendi, Sadullah Ağa, Dilhayat Hanım, Hacı Arif Bey, Şakir Bey gibi dahi 41 büyük Türk bestekarının 15. asırdan bu yana verdikleri eserler birarada. Türk Müziği'ne böylesi hazine kazandıranları tebrik ediyoruz. Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve EMİ Müzik'e şükranlarımızı yolluyoruz.

...
Geçen hafta Lacivert programı içinde yer alan 'Gittin' adlı şarkıdan söz etmiştik. Bu parçayı seslendiren Selen Servi'nin albümünü aldık. Bir de baktık, ikisi akustik tekrar, sekiz bestenin tamamında Dr. Ömer Önder'in imzası var. 'Göze Aldım' isimli albümü, fantezi müzik sevenlere tavsiye ediyoruz.

...
Tuğrul Karataş'ın Aşık Veysel'den yaptığı düzenleme 'Anatolian Violin Concerto' ve Murat Malay'ın 'Çanakkale 1915 ve Palestine Symphony'si MEM Müzik etiketiyle çıktı. Hani, bizim müziğimiz dışa açılmalı diyorlar ya, işte size mükemmel örnekler.

...
Televizyon dizilerinin renkli karakteri Merih Ermakastar'ı atlamayalım. 'Hiç Özür Dileme' adlı şarkısının yer aldığı single, tıklanma rekorları kıracak. Şirin bir beste.

***
Ali Saydam, son kitabı 'Eş ve Müşteri Nasıl Kaybedilir'i öyle bir not ekleyip yollamış ki, sıkıysa okuma. Gözlerimizdeki arızaya ara verip 'Tetkik ve değerlendirmeyi'-Onun deyimi- tamamladık. En çok da 'Yöneticiyi yönetmek' bölümünü sevdik. Bir de Dr. Haydar Dümen'e tur bindiren kısımları. Örneğin 'Tek gecelik aşklar' ile 'Hayat kadınlarını bekleyen tehlikeler'. Gönül işlerinden kaçış formüllerini ise 'Yaşı yetmiş, işi bitmemiş'lere öneriyoruz.

***
Serkan Karaaslan'ın görüşleriyle aynı kulvardayız. Fransa'dan Şadan Kün'ün mesajına katıldığımızı belirtmeyi unutmayalım. Dile getirdiği konuyu 'Yurt Haberleri'ndeki arkadaşlarımıza havale ettik.

...
Tıpta Uzmanlık Sınavı'ndaki hatalarla ilgili şikayetler yığınla. ÖSYM'nin iptal ettiği 4 sorunun göstermelik olduğu belirtiliyor. Yanlış madde sayısı en az 8 olarak belirtilmekte. Dr. Mehmet Onur'un isyanıyla 'Yok mu bu ülkede adalet, sesleri duyacak birileri'.

...
Ali Altay, salı günü Avusturya Kültür Ofisi'nin organizasyonunda konser verecek. 'Anatolian Jazz Blues'un diğer elemanları da önemli; Emre Elver, Murat Çorak, Ali Yılmaz, Abdullah Şakar ve Emrah Demiralp. Palais Yeniköy'deki etkinliğin başlama saati 19.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi