• $13,4736
  • €15,3954
  • 788.731
  • 2096.26
26 Ocak 2011 Çarşamba

TNT'ye uyarılar

Yazalım mı diye epey düşündük. Sonunda kaleme alma kararı verdik. Hem de, AKŞAM'a ilk kez reklam vermeme gerekçesi olarak bu köşede uzun süredir onlardan söz etmememiz gerekçe gösterilse bile. TNT'nin 'Yerli mallarımızdan farksız hale gelmesi'ni doğal karşılıyoruz. Sonuçta izlenme payı ve reklam amaçlanmış olduğuna göre lafımız yok. Ancak iki uyarımız olacak. İlki, hiçbir zaman başarılı olamamışları toplayıp, rating toplamak zor. İkinci ve en önemli taraf ise TNT, DIGITURK'ün futbol dahil, hiçbir ekonomik paketinde yer almıyor. Bu mantıkla milyonlarca izleyiciye ulaşmayı nasıl sağlayacaklar? Hedef kitle bunlarda. Yoksa, 'Deh çüşle, oradan oraya gezdirilip, diriltilmeye çalışılan isimleri' seyrettirmek mümkün değil. Bunlar da bizden yere basan öneriler. Hem de bedava.

***
Şöyle bir 'Daldan dala' yapalım. Ayküsüne güvendiğimiz, çalışkanlığını beğendiğimiz Okan Bayülgen'in Muhabbet Kralı, uzun zamandır iyi gitmiyor. Sebebi gayet açık. Öncekilerde olduğu gibi son programda da aynı kurguyu izledik. Üniversiteliler başta, gençlerin sorunları ele alındı. Okan yine uzman konuklarının toplamı kadar konuştu. Bu arızaya son vermek basit. 'Çenesine taksimetre takacak'.

...
Bir reklama şaşırıyoruz. Bu kadın pediyle ilgili. Bayanlar ellerinde 'Helen Harper' yazılı pankartlarla, adı geçeni karşılıyorlar. Tamamının dişleri pırıl pırıl. Sanki diş macunu reklamı. Gelen Helen'i -Sadece alt kısmı veriliyor- görünce şaşırıyoruz. Çarpık bacakları var. Gençlik yıllarımızda bu tiplere 'VolksWagen' derdik. Hani VW'nin lastikleri içe dönüktür ya. Demek ki bu marka koruyucuların kimlere yönelik olduğunu çözmüş olduk.

...
Geçtiğimiz haftanın Lig TV'deki son maçı Kayserispor-İBB arasındaydı. Seyir açısından güzeldi. Anlayamadığımız, İstanbul ekibinin hatalı krampon seçimiydi. Buzlu sahalar için yapılanlarla oyuna başlayan futbolcular, birer birer dışarı çıkıp, ayaklarındakini değiştirme zorunda kaldılar. Yani, devamlı eksik oynadılar. Maç
3-0 oluverdi. Bu hataya kim neden oldu? Kovuldu mu? Merak içindeyiz. Maşallah, yazılı medyamız da, bu hatayı görmezden gelecek kadar ilgisizdi.

***
Yarın açılacak '25. Dünya Kış Oyunları'na davet eden Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'e teşekkürlerimizle birlikte başarı dileklerimizi yolluyoruz. Basın Müşaviri Şehnaz Yeygel'e de sevgilerimizi göndermeyi unutmuyoruz.

...
Yeri geldi, İtalya'nın Türkiye Büyükelçisi Gianpaolo Scarante'nin mektubu için de saygılarımızı yollayalım. Hiçbir yere gitmemiz mümkün değil.

...
Osman Y. Kulaç, Süleyman Arı, Kerim Baykarael ve Engin Balim'in mesajlarına sevindiğimizi belirtelim. Balim'in T.T. Arena esprisi muhteşem. Anne, sonunda oğlunu DIGITURK futbol abonesi yapmış. 'Aman, Ergenekondan içeri atmasınlar' diye.

...
Yapay Zeka'daki gelişmelerin uygulandığı RoboCup, 5-11 Temmuz'da İstanbul'da. 40'tan fazla ülke ve 4 binin üstünde bilim adamı etkinliğe katılacak. 2011 çalışmalarının Başkanı Prof. Dr. H. Levent Akın.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!