• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
20 Haziran 2012 Çarşamba

Terör sizi çözdü

Gülmekle ağlamak arasındayız. Dramatik olan, o kadar yakın çizgideler ki, tiyatro sembolü gibi. Korucu şehit, polis şehit, asker şehit. Sayıya göre yankı buluyor. Bölücü meydan okuyor, hala sırtlarını kaşıyarak susturma peşindeyiz. Her gün mayın patlıyor. Gün geçmiyor, birkaç tane uzaktan kumandalı düzenek etkisiz hale getirilmesin. O kadar saf hale gelmişiz, şaşırmamak elde değil. 'Vay be Leyla Zana'ya bakın. Umudumuz Erdoğan' dedi kurgularına kanıyoruz. Kadının hakkında yeni ceza kesildi. Başbakan, başparmağını aşağı çevirse, hemen içeri tıkılacak. Zana'nın taktiği 'Kendini kurtarma amaçlı'. Bizimkiler ise Sazan gibi. Eğer eleştirirseniz, işiniz tamam. Göklere çıkarırsanız, 'Mutlu azınlık' sınıfındasınız.
...
Dün de acı haber geldi. Çek patlayıcıları, Rus tüfekleri, İtalyan mayınları, Portekiz C-4'leri yığınaklı Vampirler, yine Uyuşturucu'nun Altın Üçgeni'ninden, Hakkari'den saldırdılar. İnsanlı aracımız var. İHA'lar emrimizde, peki nasıl oldu da üç koldan baskın yendi. Nedeni ortada, Uludere. Öylesine işlendi ki, gelenler hayvan sürüsü mü yoksa, kaçakçı kafilesi mi çözülemedi. Belki tespit edildi ama 'Ya yanlışsa korkusu' gerekli emri verdirmedi. Malum, son yılların modası kurbanları askerlerden seçmek. Bölücüler ve maaşlı şakşakçılar görevlerini en iyi yapanlar. Hani mağaralar ayrılmıştı? Hani silah bırakma fikri ağır basmaya başlamıştı. Apo'yu 'Villalı tatile yollayan' Bülent Arınç'a ne demeli? TRT Şeş'te Kuzey Irak'ı yönetenle Tele-Konferans
organizasyonunda.
...
Bir ülkeyi yönettiklerini zannedenler bu kadar saf olabilir mi? Onlarca yıl önce yazdıklarımız birer birer gerçekleşmekte. Haftada iki gün Kürtçe dersiyle yetinirler mi? Hem de seçmeli. TRT'nin özel kanalı bu haliyle onları tatmin eder mi? Haftada bir Murat Karayılan'a 'İcraatın İçinden' düşünülemez mi? Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu'nu unutmuyoruz. Ona da tavsiyemiz yaklaşan Kurultay'da 'Ben bu işi yüzüme gözüme bulaştırdım. Politikaya veda ediyorum' demesi. Acı ama gerçek. Terörü çözmeye uğraşanlar, ülkenin çözülmesini kolaylaştırıyor. Samimiyetle söylüyoruz '2014'te cumhurbaşkanının kim olacağı' umurumuzda değil. Tek düşüncemiz Üniter Devlet'in ayakta kalabilmesi. Bir hatırlatma daha yapacağız. Son seçim öncesi 'MHP Türkiye'nin çimentosudur. Mutlaka Mecliste olmalı' demiştik. Gördüğünüz gibi yine haklı çıkmaktayız. Bu siyasi oluşum iyi yönetildiği sürece bölücü tezgahları bozulacaktır.
***
ÖZEL NOT: Müyesser Yıldız'ın -Uğur- tahliye haberini ekrandan geçen kuşaktan öğrendik. Gerçekten bayram ettik. Dileğimiz, bu mutluluğu diğer arkadaşlarımızın da yaşaması. Bir ülke düşünün; 'Deliller çakma' yazısı mahkemeye bir türlü ulaştırılmıyor. İnsanın aklına başka şeyler gelmiyor değil.
...
Avrupa Kupası Finalleri, TRT'ye yeni bir isim kazandırdı. Tarık Üstün. Özellikle yabancı futbol ve futbolcuyu iyi tanımakta. Şu ana kadar tek hata yaptı; 'İkili averaj hesabı'. Onu da telafi ettiğini gözlemliyoruz. Merkezdeki Kerem Öncel'in başarısını da atlamayalım.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''