• $13,4547
  • €15,2447
  • 795.679
  • 2014.21
2 Şubat 2012 Perşembe

Tek isim Atalay

CAS Hakimi Kısmet Erkiner'in açıklamaları Mehmet Ali Aydınlar Federasyonu'nun sonunu getirdi. 27 Şubat'ta yapılacak Olağanüstü Kongre'nin futbolumuzu içine düştüğü bataktan kurtaracağını sanıyor musunuz? Bizim fikrimizi soran olursa, durum daha karışacak. Kendini dev aynasında görüp 'Adaylığını ilan edenler'i fark edince gülmekle ağlamak arasında kaldık. Son sözümüzü baştan söyleyelim: 'Kafamızdaki tek isim Mehmet Atalay'dır.
...
Asansör kazasındaki kırık çıkıklarının düzelme yolunda olduğu haberine sevindik. Bu engel ortadan kalkacağına göre, gerekli onayı alıp adaylığını koyarsa mutlaka kazanacaktır. Atalay'ın hayatı sporla, hele futbolla iç içedir. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yapmış olması artılarından. Kaldı ki, tüm kulüpler tarafından sevilmekte. Sözünün eridir. Sabırlıdır. Şu anda at yarışı gözlemiyle hem favori hem plase. Yeter ki Başbakan Erdoğan karşı çıkmasın.
...
M.Ali Aydınlar ve iki yardımcısının devam kararının hemen ardından istifalarını açıklaması, Türkiye gündeminin ilk sırasına oturdu. Ekranlara bakıyoruz, 'Ağzı olan konuşuyor' yeniden revaçta. İsim vermek istemiyoruz ama bunlar spor yazarı gözükse bile sırtlarındaki formayı çıkarmıyor. Onlarca isim arasında UEFA'ya karşı ve dava süresine zaman kazandıracak öneriyi sadece Gürcan Bilgiç getirdi; 'Futbol Federasyonu'nun kurulları aynen korunmalı.' Var mı itirazı olan?
...
ÖZEL NOT: Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bizimle ilgili sözleriyle gururlandık. Genel Yayın Müdürümüz İsmail Küçükkaya'ya söyledikleri inanın gözlerimizi doldurdu. Dostumuz Yıldırım'a en kısa zamanda buluşabilme temennisiyle sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz.
***
Bunca senelik gazetecilik hayatımızda, ikinci kez yazımızı evde yazdık. Daha önce ağır mide ve kalp ameliyatlarında kısa süreliğine aralar vermiştik. Bu seferkinin sorumlusu ne tembellik ne sağlık sorunu. İstanbul'un atarken mangalda kül bırakmayan yöneticileri, sonunda yolları bile açık tutamadı. 'Ana arterler çalışıyor balonları' ellerinde patladı. Avcılar'ın karı ile metrobüs hattı iflas etti. Çaresiz evdeki masamızın başına çöküp bir şeyler karalamaya başladık. Bugünkü köşemizi teknoloji yardımıyla dolduruyoruz. Üzüntümüz, Tozkoparan, Topkapı ve AKŞAM'daki sokak hayvanlarına ulaşamamak. Güvendiğimiz birkaç isme ricada bulunarak çözüm denedik. Dileriz, köpekler, kediler ve kuşlarla yeterince ilgilenilmiştir.
...
Bazen üzüntüler peş peşe sıralanıyor. Bizim Canavar Ulaştırma Servisi'nin fedakar isimlerinden Tuğrul Işık'ın ablası vefat etti. Tülay Işık, uzun süredir rahatsızdı ama Hakk'a yürüyüşü ani oldu. Cenazesi, dün Parseller-Mevlana Camii'nde kılınan cenaze namazına müteakip toprağa verildi. Merhumeye rahmet, arkadaşımız Tuğrul'un şahsında tüm Işık Ailesi'ne başsağlığı diliyoruz.

<p> </p>

Meteoroloji'den İstanbul'a yoğun kar yağışı uyarısı

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında