• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
29 Haziran 2012 Cuma

Tehlikeli sularda

Adam başarılı. İmal ettiği deniz ve kumsal giysileriyle satış rekorları peşinde. Bir SMS şirketinin son dönem reklamlarında hep o var. Bunlardan biri ekrandayken, yakınımız daha doğrusu kan bağımız olanlardan biri patladı 'Oğluma mayosunu aldım, cildiyeciye götürmek zorunda kaldım. Çünkü içindeki koruyucu file mahvetti'. Ne tesadüf, aynı olayı beş yıl önce biz yaşamıştık. Demek ki 'Çifte reklamda yer almak' kadar, kalitenize dikkat edeceksiniz. Amerika'da ya da herhangi AB ülkesinde bu tip hatalar, maddi ve manevi hasarlara yol açar. Her şeyden önemlisi 'Asıl görevinize sahip çıkmaktır'.
...
Birkaç gün önce sevdiğimiz bir ismin, Emre Tilev'in ağzından çıkan sözleri duyunca, şaşkına döndük. Wimbledon'dan bahsetti; 'Venüs Williams'ın elenmesine sevindim. Zira, tenis estetik spordur. Williams'ta estetik yok'. Yapma Emre, bal gibi estetik. Senin sözünü ettiğin, kadının çok koyu renkli zenci olması. Her dişi tenisçi Sharapova ya da Wozniacki standartlarına sahip olacak değil ya. Hani o lafları biraz deşsek, ırkçılığa uzanabileceğiz. Aman ha, sakın ha...
***
Kanal-D'nin yeni dizisi 'Annem Uyurken' ile atv'nin klasiği haline gelen 'Çocuklar Duymasın'ı izlemeyi planladık. Devreye İspanya-Portekiz maçı girince, başaramadık. Gerçekten zevksiz ve sakız gibi uzayan yarıfinale mahkum olduk. Bu defa TRT-1'le TRT-HD arasında gidip gelmekten yorgun düştük. Düşünün adı 'Yarı Final', ilk gol pozisyonu 29. dakikada. Cüneyt Çakır da, ilk hatasını bir dakika sonra yaptı. Nani, o kaostan çıkamaz aceleciliğiyle düdük çalıp, oyunu kesti. Oysa bu futbolcu, top cambazı olduğunu muhteşem topuk hareketiyle ispatladı. Neticede Çakır, Portekizlilerin boy hedefi haline geldi. Oysa, Bruno Alves'i sahadan atmayarak, bu ülkeye torpil geçti. Yardımcı Hakem Bahattin Duran ise, yönetimin en başarılısıydı.
...
1 Temmuz'daki Büyük Final'i kesinlikle TRT-HD'den seyretme kararı aldık. Öncelikle görüntü iyi. Sonra Kerem Öncel-Tarık Üstün ikilisi uyum yakaladı. Dileriz bu başarılı isimlerin ayağı kaydırılmaz.
***
Fox Sports'un Avustralya'daki ağır topu Korhan Ayhan'ın yolladığı e-postaya nihayet yer bulabildik. Bu kardeşimizin çalıştığı ekran, 'Yılın Kanalı' seçilmekle ünlü. Korhan'ın yazdıklarını birileri dikkatle okumalı:
'Çok yazık, ülkemizdeki genç gazetecilerin bilgisizliğine. Yer doldurmak için yapılan bir magazin yazısı. Buraya kadar her şey tamam. Fakat bahis konusu habere göre Lady Gaga Avustralya'nın başkenti Sydney'de konser vermiş. Allah Allah dedim. Evet Lady Gaga Avustralya'da hem de Sydney'de konser verdi. Ama Sydney Avustralya'nın başkenti değil ki. Avustralya'nın başkenti Canberra'dır ve geçenlerde rahmetli olan Erol Aydın'ın küçük oğlu Umut'un yaşadığı yer Canberra. İşlerini doğru yapsınlar. Avustralya'da da Milliyet Gazetesi açtılar. Hiç olmazsa onlara sorsalardı.
...
TRT Müzik 2 Temmuz Pazartesi'nden itibaren '24 saat kesintisiz müzik' yayınına başlıyor. Bu uygulama tüm yaz sezonu boyunca devam edecek.
...
Y. Doç Dr. Göktan Ay'ın 'Müzik öğretmenlerine alan sınavı geliyor' başlıklı yazısını musikidergisi.net'ten okuyabilirsiniz.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''