• $13,5578
  • €15,3046
  • 793.395
  • 1951.17
28 Şubat 2012 Salı

Tehlikeli gidiş

Pazar günü başlayan izleme maratonumuz, pazartesi sabahına kadar sürdü. Kısa aradan sonra, yeniden ekran başı yaptık. CHP'yi anlatmamıza gerek var mı, bilemiyoruz. Yine de parti içi mücadeleyi yorumlamakta fayda var. Devrini tamamlamış Önder Sav ve hala onun yolundan gidenlere önerimiz 'Siyasetten jübile yapmaları'. Hele İsa Gök'e söyleyecek laf bulamıyoruz. 'Yenilenmiş Meclis' açıldığında sergilediği 'Yemin krizi' unutulmadan yeni eylemlere kalkıştı. Yine de, Kurultay güvenliğini sağlama görevi verilenlerin, ona karşı tavrına üzüntüyle tanık olduk. Eğer 'Partilerimizin Büyük Dedesi' bunların eline teslim edilmişse, vah ki vah haline. Her şeyden önce seçilmiş milletvekiline yapılanlar 'Ayıptan öte'. Gazetelere yansıyan bir fotoğrafta, 5-6 sokak göstericisi neredeyse Gök'ün burnunu yere sürtüyorlardı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun en büyük hatası, etrafına topladığı nümayişçiler. Sade vatandaşa, hatta yüzer-gezer oy sahiplerine bakıyoruz; 'CHP baraj altına gitmekte'. Hem de hızla. Sloganları 'Bindik bir alamete, gidiyoruz felakete'.
***
84. Akademi ödülleri -Oscar- son kez tarihi Kodak Tiyatrosu'nda verildi. Belki bunun yarattığı psikolojik ortam, jüriyi etkiledi. Neticede 6 oskarı The Artist aldı. Yani, siyah-beyaz ve de sessiz film. Hani Demet Akalın'ın 'Bu nasıl iş' deyip, sinemayı terk ettiği yapım. Kişisel değerlendirmemize gelince aynı filmin oyuncusu Jean Dujardin'e 'En iyi erkek oyuncu' ödülü verilmesini şaşkınlıkla karşıladık. Bizce artist köpek Uggie -Altın Tasma verildi- Dujardin'den çok daha başarılıydı.
...
5 Ödül alan Hugo da bir yerde 'Sinema Tarihi'. Ancak 'Film gibi film'. Martin Scorsese'nin 'En İyi Yönetmen' seçilmemesi hayal kırıklığıydı. Woody Allen'in oskarı 'Sus payıydı'. Meryl Streep 'Demir Leydi'deki rolüyle 3. defa ödül kazandı. Streep sinema dünyasının en önemli oyuncularından. Özetlersek, bugüne kadar en kötü Oscar törenini izledik. Uykusuz kaldığımıza değmedi. Sanırız, birlikte sabahladığımız -NTV- Tuğrul Eryılmaz'la aynı duyguları paylaştık. Mehmet Açar'ın da ne dediyse, tersi gerçekleşti.
***
Beşiktaş'ın oyunundan mutlu olduğumuzu belirtelim. Taraftarın büyük bölümü aynı görüşte. Yazılı ve sözlü mesajlar bunun işareti. Dokuz günde üç maç oynayan ekip, Almeida'nın beceriksizliğinden galip gelemedi. Cenk Gönen'in hatalarını yenilgi sebepleri listesine ekliyoruz. Tecrübesiz kalecinin geçen yıl yine bir Galatasaray maçında yediği golü henüz unutmamıştık. En büyük kusuru gereksiz çıkışları. Kaleci topa gittiği zaman fikir değiştirmeyecek. Cenk, bir anda geri çekilmeye başlıyor.
***
Büyük Birlik Partisi Basın Müşavirliği'nin övgü dolu telefon ve e-postalarına teşekkürlerimizi yolluyoruz.
...
Fransa'dan Şadan Kün'ün 'Beşiktaşlı gözlüğüyle' Hakan Şükür yorumunu okuduk. Şimdilerde futbolu televizyondan izleyen Şükür için rahatlıkla 'İyi insandır' diyebiliyoruz. Ancak, ekran tecrübesi eksik. Zamanla insanları kırmamayı öğreneceğine inanıyoruz.
...
Yrd. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'Can Bonomo ve Love Me Back' başlıklı yazısı musikidergisi.net'te.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!