• $16,6694
  • €17,5947
  • 976.534
  • 2529.28
6 Ağustos 2012 Pazartesi

Tehlike kapıda

MediaCat'in SBT'ye yaptırdığı analizlerin verilerini dikkatle inceledik. Star'ın atağı belirginleşirken, öteki ekranlardaki durum hemen hemen aynı. Bizce en dikkat çekici, daha doğrusu tehlikeli gidiş reklamlarda. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre, yüzde 8'lik azalma var. Aynı araştırmaya göre, önemli gözüken dizilerde de bazı şaşırtıcı gözlemler mevcut. 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' izlenmede 'Muhteşem Yüzyıl'ı zaman zaman geçmekte. Dışa satımlar değerlendirildiğinde, gelir hanesi Hürrem ile Sülüman'dan yana. 'Kuzey Güney', 'Behzat Ç' ve TRT'nin 'Leyla ile Mecnun'u bu kadar gündemde olmasına rağmen ilk 10'da yer bulamadılar.
...
Uzunca süre grubumuzda çalışan Nazlı Tolga'nın Fox'taki çıkışının sürdüğü fark edilmekte. Kendi adımıza buna sevindik. Bu durumun erken yayına girişle ilgisi olduğu biplerine inanmıyoruz. Kızcağız diksiyonu, haber takibi ve dikkatiyle -Hoş yüzü dahil- başarıyı yakalamakta. Birtakım sabah yalakalarıyla kıyaslamak mümkün değil. Yarışmalarda ise Acun Ilıcalı'nınkiler rakipsiz. At yarışçısı deyimiyle 'Uzak ara'.
***
Medyamızda öyle uzmanlar var ki, her şeyi onlar bilir. Türk Sanat Müziği'nin ilk adresi, operanın duayenidirler. Bilgi ve ilgi alanlarında yemek vardır. Sporun tozunu toprağını, ıstakasını topunu yutanlar yine bunlardır. En ağır saplantılarıysa, belli kurum ve isimlere bindirmektir. Hedeflerindeki ilk yer TRT'dir. Kamu Yayıncımızı zaman zaman biz de eleştiririz. Ancak amacımız tektir; 'Uyarmak, yol göstermek'. Çok bilmiş amcamlarımızın niyeti sadece 'Vurun abalıya'. Üç gün önce bunlardan birinin köşesinde, 'Rezil olmanın itirafı'nı okuduk. Resmen 'Uyudum, yanlış yaptım' deniyordu. Sonunda da 'Aptalca bir seçim'den söz ediyor. Fakat, bunu yapanın kendisi olduğunu bir türlü söyleyemiyor. Eveleyip, geveleyip, duruyor. Kendisine 'Büyük geçmiş olsun' diyelim.
***

"tehlike.jpg"TRT Müzik Dairesi Başkanlığı'ndan yeni CD'ler geldi. Başkan Deniz Çakmakoğlu'nun yolladıklarını puanlandırmak istemiyoruz. Ancak yine de iki tanesine bayıldığımızı belirtmeden geçemeyeceğiz. İlki Akif Özüşen'in soloları. İkincisi merhum Yusuf Nalkesen'in İçimdesin adı verilen Bestekar Albümü. İçinde bulunduğumuz aydan esintileri de Zafer Sağlıksever'in 'İlahiler-Gül Kokusu' ve 'Türk Tasavvuf Müziği'nden Seçmeler-7'de yakaladık. 'Minik Solistlerden ÇOCUK ŞARKILARI'nı ise her ebeveyne öneriyoruz. Sonuçta İyi ki TRT var diyoruz.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...

Dünyanın gözü bu fuarda! SEDEC 2022'nin açılı yapıldı