• $16,3243
  • €17,4077
  • 974.215
  • 2394.22
18 Şubat 2011 Cuma

Taurasi'den Süreyya'ya

Son yargısız infaz örneği basketbolumuzdan geldi. AKŞAM İstihbaratı'nın Adli Tıp'ta yakaladığı Karabulut Cinayeti'ndeki 'Sperm' haberiyle benzeşiyor. Fenerbahçe'nin en önemli bayan basketbolcusu Taurasi için iki ay önce 'Dopingli raporu' verildi. Kadın kıyametler koparıp, isyan etti. Sarı-Lacivertli yönetim çıldırdı. O kafalar direndi ve mukavele feshedildi. İki ay sonra yurtdışından gelen test sonuçlarını biliyorsunuz; Diana Taurasi temiz. Aynı durum, Ceyhan Belediyesi sporcusu Monique Coker için de geçerli.

...
Hacettepe Doping Kontrol Merkezi apar topar 'Yasaklı madde bulundu' raporlarını geri çekti. Peki güvenilir olmadığını kurtarabildi mi? Bu onların ikinci büyük sabıkası. Aynı kuruluşun futbol dahil, diğer spor dalları için 'Salladıkları' ne olacak. Daha ileri gidelim, 'Yaktığı insanların' mağduriyeti nasıl giderilecek? WADA'nın-Dünya Anti Doping Merkezi- rezalete el koyması ve Hacettepe'ye yıldırım ceza uygulaması, tüm ülkelerde yankılanmakta. Belki de Fenerbahçe Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonluğu'nu engelleyecek bu 'Yargısız infaz'dır. Hemen bu noktada aklımıza atletizm hayatı bitirilen Süreyya Ayhan geldi. 'Numune verdin, vermedin kavgası' çok çabuk unutuldu. 'Bunlara güvenilmez sinyali'ni ilk kez Süreyya vermişti. Kimse inanmadı ve spor hayatı söndürüldü. Şimdi vicdanlarındaki taşları ayıklasınlar. Doping kontrol rezaletini, hayatımızın içinde görmekteyiz. İnsanların geleceği bir-iki yeteneksizin vurdumduymazlığına terk edilmemeli. Bu konuda kısa süre önce, canlı bir örnek yaşadık. Trafik kontrolünde yüzde 51 alkollü çıkan yakınımız, tüm tehditlere rağmen hastaneye gitti. Sonuç '0 alkol'. Böylesi hatalar hemen her gün yaşanmakta. Gücü ve vakti bol olanlar, uğraşıp aklanıyor. Ya öteki garibanlar?

***
Muhteşem Yüzyıl, karşısında Arsenal-Barcelona maçı olmasına rağmen mükemmel izlenme payını sürdürdü. Pargalı İbrahim ile Hürrem arasındaki 'Yönetme mücadelesi' hız kazandı. Kimin galip geleceğini önümüzdeki bölümlerde anlayacaksınız. Ancak Hürrem'in 'Sultan' sıfatını alması, ipucu olmalı. Oyunlarını sürdüren Pargalı'nın sonunu öğrenmek için biraz daha merak edeceksiniz.

...
Karsan'la ilgili yazımıza açıklık getirelim. New York şehri yöneticileri-Durak işletmecileri dahil-, taksi ihalesinde önemli bazın 'Tercih oylaması' olacağını açıklamışlardı. Üç aday arasından bizimkine % 68'lik destek çıkınca, 'Bu işin artık, formalitenin tamamlanması aşamasına geldiğini' yine onlar ifade ettiler.

...
Arkadaşımız Recep Türkmen'in Annesi Selime Türkmen Hakk'a yürüdü. Müessese Müdürümüzün şahsında Türkmen Ailesi'ne başsağlığı, Merhumeye rahmet diliyoruz.

***
'Bir New York Times Bestselleri' daha raflara çıktı; 'Kafes'. 'Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları'nı yazan John Perkins'in imzasını bunda da görüyoruz. Özetlersek, 'Dünyayı artık hükümetler değil CEO'lar yönetiyor'. Perkins, herkesi uyandırma çabasına devam etmekte. Bu bir araştırma-inceleme.

...
April Yayıncılık'ın diğer kitabı Gece Ana. Düşünün George Orwell, Dr. Caligari ve Flash Gordon yazarın bedeninde birleşmekte. Mark Twain'in mizah tarzıyla kaleme alınması, en önemli artılarından. Gece Ana mutlaka okunmalı.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada