• $15,8833
  • €16,7697
  • 936.269
  • 2381.73
18 Aralık 2011 Pazar

Tanıtanlar tanımayanlar

Vedat Milor'un artık Türk Mutfağı'nı tanımaya çalıştığını fark ettik. Gurmemizin Erzurum'daki çekimleri nihayet ekrana taşındı. Ünlü bir firmanın at nalı gibi armalı tişörtünü giymeyi  -Çekimler kesinlikle yazın yapılmıştı- unutmamıştı. 'Formasına reklam almaya başlamış' Milor, öncelikle 'Cağ Kebabı'nı öğrendi. Ardından 'Kadayıf Dolması'nı. En çok da Kadayıfçı Muammer Usta'ya yaptığı tavsiyeye güldük; 'Bunların yanında mutlaka kırmızı şarap verin'. Belli ki uluslararası gurmemiz Erzurum'un yapısının farkında bile değil. En yararlı işi Sevgi Hanım'ın evine gidip şalgam dolması ile 'Pestil Çullaması' yemesiydi. Milor, burada da yöreye özel dolmanın meze olarak servise konması önerisinde bulundu. Dua etsin kapı dışarı edilmedi. Türkiye'yi tanımayanların en çarpıcı örneği, bildiğiniz gibi NTV'de program yapmakta.
...
Aynı gün iki hoş tanıtım çalışması aldık. İlk Kültür Bakanımız Talat Sait Halman'ın tamamen dışa dönük kitabı 'Love is all'. Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatı, dizeleri ile semazenliğin öyküsü anlatılıyor. İngilizce olarak hazırlanan yayında kullanılan tarihi motif ve fotoğraflar olağanüstü. Bilkent Kültür Girişimi'ni bu çalışmaya katkılarından dolayı kutluyoruz.
...
EN ESTAMBUL'u çok sevdik. Bu CD, içindeki beste ve yorumlarıyla değil, müthiş muhafazasıyla renk unsuru. Ayhan Sicimoğlu, yıllar önce kendisi için yapılan 'Sen neymişsin be abi'yi hak etmekte. Bu albümün önemli sürprizi Serdar Ortaç, Burcu Güneş, Sibel Tüzün, Hüsnü Şenlendirici ve Balık Ayhan'ın katkılarının olması. İstanbul'un Latin tanıtımını seveceksiniz. Yabancı dostlarınıza rahatlıkla hediye edebilirsiniz. Unutmadan Sicimoğlu'na bir öneride bulunalım; 'Vedat Milor'a mutlaka göndersin'.
***
Koca bir geceden aklımızda kalan en önemli program TRT-Avaz'daki 'Türkü Söylemek Lazım' oldu. Müthiş bir Kerkük Gecesi yaşattılar. Mavi zeminli
Ay -Yıldızlı bayraklar dalgalandı. Merhum Abdurrahman Kızılay unutulmamıştı. Arşivden çıkarılan kayıtlardan hem konuşması dinlendi hem Altın Hızmay Mülayim söylendi. Herkes ağladı.
...
Cuma geceleri talk show'lardan geçilmiyor. Beyaz'ınki 'Candan Erçetin konseri' ile geldi geçti. Okan Bayülgen'in Medya Kralı Emre Altuğ'un esprileri, Aslı Kökçe'nin bacaklarıyla süslenmişti. Önder Harikalar Diyarında, KanalTÜRK'e yakıştı. Canlı yayında, küme düşecek takım bekleyen Yılmaz Vural'ı fark ettik. Senin ağzını yerim'i söyleyerek şarkıcılığını da tescil ettirdi.
...
Simge Fıstıkoğlu'nu bir süredir göremiyorduk. a Haber'de rastlayınca sevindik. Bu kız için artık 'Pişti' diyebiliyoruz.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak