• $13,5381
  • €15,4286
  • 787.781
  • 2070.14
3 Ağustos 2011 Çarşamba

Süne ve kene zararlıları

Son acı haber Van'ın Başkale'sinden geldi; 'Üç şehit, dört yaralı'. İlk tepki de BDP'nin Eşşş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan. Tehdide devam ediyor. Bölücübaşı ne dedi? Kandil'den hangi bildiri çıktı? Daha bir sürü soru. Size gayet net aktaralım; 'Bunların ne dini, ne imanı var. Tabii ne de Ramazan'ı'. Sonrasını siz ekleyin. Örneğin insan sevgisi, yaşama hakkına saygı da yok. Beyler hala açılıyor. Nereye kadar? Polisi yeniden terörle mücadeleye hazır hale getirene kadar astsubay ve uzman çavuş kalmayacak. Çünkü, teröristi hala dağda bayırda arıyoruz. Eylem bitiyor, silahı gömüp evlerinde yatmaya gidiyorlar. Sabah ise yerel yönetimdeki makam odasına.
...
Açılımcıların yeni yıldızı Kemal Burkay. Başbakan çağırdı, Türkiye'ye döndü. Sayın Bülent Arınç'ın ifadesine göre 'Büyük Şair'. Başbakan Yardımcımız bu konularda samimi mi, yoksa bizle kafa mı buluyor? Hatırlayın Şivan Perver'e ne demişti; 'Gençliğimiz sizi dinlemekle geçti'. Bu da yetmedi TRT-Şeş'te program yapması teklifinde bulundu. Hem de arkasında Viyana Flarmoni'yle. 'Açılım, açılım' diyenlere bakıyoruz, durum ilginç. Bölücü kan döküp, can almayı sürdürüyor. Amcamlar ise müzikten edebiyata tarz değiştirdi.
***
AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın'ın bazı eleştirilerini sevemedik. Şu cümlelerini kayda geçtik:
'Artık YAŞ işler bitti. Emekliliğini isteyenlerin yerine, onlardan daha başarılı olacaklar atanacaktır. Herkesin artık daha dikkatli konuşması gerekiyor'.
Adıyaman Milletvekili, bu lafları ederken, yüzü meddah gibiydi. Gülüş şeklini yadırgadık. Aydın'ın kenti, renkli parlamenterleriyle ünlü. Daha önce bir başkası TBMM'ndeki üniformalı Atatürk fotoğraflarının kaldırılmasını önermişti.
***
Gürkan Hacır'la ilgili eleştirilere girmek istemiyoruz. Kendisini, araştırmacı gazeteciliği ve Beşiktaşlı olduğu için severiz. Fakat, Org. Özel'le ilgili yorumuna katılanlardan değiliz. Zaten bunu gayet net yazdık. Hacır'a aynen ilettik. Şimdilik bu kadar bilgi vermekle yetineceğiz. Kimin haklı çıkacağına zaman karar verecek. Sözünü ettiğimiz köşemizin bazı medya organlarında hemen yer bulduğunu da belirtelim.
***
CNN TÜRK'ün 'Türk Futbolu Mahkemede'si Gırgıriye'nin ayaktopu versiyonuna dönüştü. Devamlı katılımcıların tamamı 'Süzme'. Ömer Çavuşoğlu'nu her gördüğümüzde, Galatasaray bayrağına yumruğunu soktuğu fotoğrafı hatırlıyoruz. Telefonla bağlanan Ercan Saatçi'nin yine Cim-Bom'la ilgili olarak, Metin Özülkü ile yaptığı 'Sin-Kaf'lı düeti' anımsıyoruz.
...
atv'nin yeni dizisi Reis'e daha ilk bölümde geçer not verdik. İyi girdi. Senaryo, kurgu ve ekibin titizlikle seçildiği ortada. Bu yapım, yaza damgasını vuracak.
...
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, genç ve yetenekli şef Gustavo Dudamel yönetiminde Venezüella Simon Bolivar Senfoni Orkestrası'nı İstanbul'a getiriyor. Orkestra 8 Ağustos Pazartesi ve 9 Ağustos Salı akşamı Haliç Kongre Merkezi'nde iki özel konser verecek.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...