• $13,3781
  • €15,1655
  • 790.54
  • 2014.21
15 Mayıs 2012 Salı

Suçlu kim?

Şarkının devamı 'Bu ne ıstırap' diye gelir. Yüzlerce otobüs ile İETT durağının ve pek çok işyeri, aracın tahribi ortada duruyor. 'Hayal ve moral kırıklığı' mazeretine sığınıldı. Bu nasıl takım sevgisi ise... Ya, Galatasaray'ın kutlama gecesine ne demeli? Bir ara baktık, gelişmeler 'Severken, öldürmek noktası'na gidiyordu. Doğrusu yapıldı, programın gerisi iptal edildi. Gerçekten ilginç insanlarız. Ne üzülmeyi, ne sevinmeyi becerebiliyoruz. UEFA'nın bizi ihracı için birtakım soruşturmalara gerek var mı? Dünya medyasına bakın, başköşede İstanbul'daki olaylar. Bir de Real Madrid'in kutlamasını izledik; 'Tek tip kıyafetler'. Bizdeki gibi 'Pijama partisi kurgusu' yoktu.
...
Taraftar sanki sahaya çıkacak. İdarecisi aynı şekilde. Hatırlayın Süleyman Seba'nın jestini. Fenerbahçeliler üzülmesin diye Şampiyonluk Gecesi'ni iptal etmişti. Şimdi başkanlar soyunma odası basmakta. Bu işi yaptı diye ülkeyi yöneten tarafından bizzat kabul görüp, teselli ediliyor. Futbol yorumcularımızı ağzımıza almak istemiyoruz. Örneğin Ercan Saatçi'yi okuyoruz, I. Board kararlarına göre iptal edilmesi gereken gol vuruşunu 'Nasıl vermezsin' diye gündeme sürüyor. Amacı belli. Yandaşını tahrik edip, aklı sıra sempati toplayacak. Ekranda boy gösterenler ayrı felaket. Yeri gelmişken, Rıdvan Dilmen'e, en içten dileklerimizle 'Geçmiş olsun' diyelim. Sağlıklı haliyle mutlaka eski günlerine, yani objektif dönemine döneceğinden şüphemiz yok.
...
Bizimkilerin Portekizlilerin tamamını
-Fernandez öncelikli- yollama kararını alkışlıyoruz. Her gece alem yapacaklar. Canları istedi mi, oynamaya çalışacaklar. Geçemediği adamı kovalayıp, tekme atacaklar. Bunlardan gelecek hayır 'Altyapıdan gelsin'. Aynı kurguyu, diğer takımlara da tavsiye ediyoruz. Trabzon'da, Fenerbahçe'de ve Galatasaray'da 'Pürüz futbolcular' yok değil. Şimdi kurtulma zamanı. Lütfen bu ülkeyi 'Yabancı çöplüğü olmaktan kurtarın'. Kulak verin Abdullah Avcı'nın gürültüye giden feryadına.
...
Gelelim yayınlara. Türkiye Kupası 2011-2012'nin son resmi yayını olacak. Spor Toto Süper Lig'de sezon kapandı. Lig TV için kime sorsak, ağzından alev fışkırıyor. Haklılar mı? Asla. Hatalı transfer, yanlış taktiğin hesabı Şansal Büyüka'dan soruluyor. Dünyanın sayılı yönetmenlerinden Musa Çözen'e bip atarak, kulüplerin başarısızlığını örtmek mümkün mü? Sıradaki yeni kurban TRT. Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin yayını onlarda. Haziranda perde açılacak. Bereket, maçlarda Türkiye yok. Kamu Yayıncımızın 'Ebedi düşmanları' mevcut. Hazır şablonlarını tekrar kullanacaklar. On parmaklarındaki karalar, yine sürülecek. Bu ruh hastalarını tanıyorsunuz. TRT'nin Spor Koordinatörü Ersin Küçükbarak'a şimdiden sabır ve başarı dileklerimizi yolluyoruz.
***
Okur mesajları bizi doğrular nitelikte. Bazılarını değerlendirmek istiyoruz. Dr. Başar Ergün 'Yorumcular artık bu iki takımın birbirleriyle düşman değil, sadece rakip olduklarını işlemeli' diyenlerden. Osman Emin Demir'in  anlattıklarını yaşayanlardanız; 'Fener, G. Saray ya da Beşiktaşlı arkadaşlar yan yana maçları izlerdik. Memlekette sporu futbolla sınırlayıp, çıkar çatışmasına ve savaş durumuna getirenlere lanet olsun'.
...
'Anneler Günü' yazımıza gelen e-postaların yoğunuyla şaşırdık. Meral Özer'in satırlarını yayınlıyoruz; 'Yazınızı ilk defa okudum. Gerçekten çok duygulanıp, bitirene kadar, elimde olmadan gözyaşı döktüm. Allah Annenize gani gani rahmet eylesin.'

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında