• $16,0772
  • €17,2292
  • 961.313
  • 2385.64
11 Şubat 2011 Cuma

Son önerimiz

Aklın yolu bir. Acun Ilıcalı, duyma engelliler için yapılacak okula Defne Joy Foster'ın adının verileceğini açıkladı. Yakışan buydu, kutluyoruz. Pazar akşamı yapılacak 'Erken Final' için bir önerimiz daha olacak. Lütfen üç yarışmacı dışında Defne için SMS hattı açılsın. Bu, milletin sevgi ve saygısını ifade etmenin yolu olacaktır. Bir de elde edilecek gelirle, okulun yan kaynağa ihtiyacı kalmayacaktır. Falcılığımızı da yapalım; 'Görün bakalım, halkın sevgilisi kim? Uzak ara kim birinci oluyor'.

***
Bu kez Erhan Afyoncu'nun kitabı 'Muhteşem Süleyman-Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ı alınca, kesin yargıya vardık. Bilindiği gibi Afyoncu aynı zamanda rating rekorları kıran dizinin tarih danışmanı. Biz olsak ekibe Yavuz Bahadıroğlu'nu da alırdık. Gelelim kafamızdaki konuya. Birtakım etkili ve yetkililerin 'Saldırmayı seçim yatırımı' gördüğü Muhteşem Yüzyıl, yerlerde sürünen bir sektörü ayağa kaldırdı. Hangisi mi? Kitapevleri. En ünlü yayınevinden, pedallı baskıcılara kadar 'Tarihi kitap yetiştiremiyor'. Daha düne kadar, 'Okuyun kampanyaları' düzenleyip, sonuç alamayanları göreve davet ediyoruz. Hepsi birleşip, yazılı medyaya sayfa sayfa, ekranlara kuşak kuşak teşekkür ilanları versin. Bunlara ne yazılacağını tahmin edebilirsiniz; 'Cehennem azabı çektirilen Show TV'ye, gönülden teşekkürlerimizle'.

***
İKİ GÜZEL HABER: Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ankara ve İstanbul'daki önemli isimleri aradılar. Fazla uzatmadan megakentimizin Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın tüm konuşmaları toparlayan sözlerini aktaracağız:
Dağıtmayın bu okulu başlıklı yazınızda söz ettiğiniz Bahçelievler-Kumport İlköğretim Okulu için, zamanın ilçe milli eğitim müdürünün teklifi geldi. Ancak, Sayın Bakanımız Nimet Çubukçu'nun talimatlarına uygun olarak reddettik. Hiçbir ilköğretim kuruluşunu, orta öğretime dönüştürmeyeceğiz. Bakanlığımızın 2013 Yılına kadar ana hedefi normal liselerin Anadolu Lisesi haline getirilmesidir.
Özetlersek İstanbul Bahçelievler'deki Kumport İlköğretim Okulu'nun öğrencileri ile velilerinin artık korkmalarına gerek yok. Birtakım yan destekleri alıp, 'Dönüşüm teklifini veren' müdür ise başka ilçede göreve başladı. Bu konuda perde gerisiyle ilgili epey bilgimiz var. Söz verdiğimiz için yazmıyoruz. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da az ama öz konuştu; 'Böyle bir yanlışa kendi adımıza zaten izin vermezdik'.
...
Dostumuz Yaşar Usluer'den bir başka sevindirici haber geldi. e-postasındaki bu bölümü sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Sayın Ayeri,
İlginize çok teşekkür ederim. Turkcell ile ilgili kapsama alanı sorunumuzu gerekli yere iletmişsiniz. '14 gün içinde çözebileceklerini' bana da size de yazmışlar. Sizin farklı olduğunuzu söylemiştim. Yanılmadığımı bir kez daha kanıtladığınız için tekrar teşekkür ederim. Sayenizde Denizli'nin Çorbacılar, Ortaçeşme, Aşağıçeşme köyleri Turkcell'in kapsama alanına girecek. İyi ki varsınız.
Başvurumuz üzerine kısa sürede gerekli çalışmayı başlatan ve üç köy için milyonlarca liralık harcamayı göze alan TURKCELL'in  Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karadil Tüzün'e özel teşekkürü borç biliyoruz.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti

Öyle bir ameliyata imza attı ki! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı