• $13,4411
  • €15,3494
  • 784.32
  • 2085.76
11 Ağustos 2011 Perşembe

Soğukkanlı düşünmek

Dış politikada tek dostumuz kaldı; 'Gazze şeridinde yaşayan Filistinliler'. Enseye tokatla başlıyoruz, bir süre sonra ciddi ciddi elenselere yöneliyoruz. Suriye bu yaman çelişkinin son halkası. Bütün bir gün tek ismi izlemeyi tercih ettik; Hüsnü Mahalli. Doğal olarak, ülkesini koruyup, kollamakla yükümlü. Kimilerimizde olmayan hasleti var. Gelişmeleri okuyuşu güzel. Gelecekle ilgili tahminleri mükemmel. CNN TÜRK'teki 'Ne Oluyor'un yıldızıydı. Diğer ekranlarda da çok başarılıydı. Finali de dünkü AKŞAM'daki yazısıyla yaptı. Değerlendirmemiz '9.5'tan 10'. Kendisinden izin isteyerek şu paragrafını tekrarlamak istiyoruz. Bazıları okusun diye:
'Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve İran ile komşuluktan kurtulamayacağını hep hatırlamalı'.
Mahalli'nin araya girip devamlı 'Kürt sorunu' deyip duran Namık Durukan'a televizyonda verdiği dersi ayrıca kutluyoruz.
...
CHP Genel Başkanı'nı ilk kez aklı başında laflar ederken gördük. Ahmet Davutoğlu'nun Şam ziyareti'yle ilgili basın toplantısının zamanlaması iyiydi. Yönelttiği soruları dengeliydi. Dileriz, Ana Muhalefet Lideri'nin bu çizgisi bozulmaz.
***
Somali'ye yardımlar iyi gitmekte. Her kuruluş kendi çapında gayretli. Neticede aynı havuzda toplanacak yardımlar çığ gibi büyüyor. Öte yandan Samanyolu Haber ve 'Kimse Yok mu Derneği' bu gece kampanya başlatıyor. Sahura kadar devam edecek yayının sunumunu Gezegen Mehmet yapacak. 23.00-05.00 arası STV Haber'e katkınızı bekliyoruz.
...
Bazı SMS şirketlerinin, Sudan'a havalelerden para kestiği yolundaki iddialar canımızı sıktı. En kısa sürede yalanlama bekliyoruz. Emin olmak isteyenler, Halk ve Ziraat bankalarına para yatırabilir. Ücret alınmıyor. Müftülükler de ayrıca makbuz karşılığı yardım topluyor.
***
Bu aya en uygun yayını Hayykitap'tan aldık. 'En Güzel Misafir Sofraları'nda 81 ilden çorbalar, yemekler, tatlılar ve hamur işleri var. Elif Ayla'nın daha önceki çalışmaları arasında aklımızda kalan 'Şerbet ve Hoşaf'tı. Ayla, bu kez pek  tanınmayan lezzetleri ele alıp, mutfağımıza taşımakta.
...
İstanbul Üniversitesi KBB Ana Bilim Dalı, 12 yaş altı duyma problemli çocukların işitme cihazlarını ücretsiz verecek. İlgilenenler Rektör Asistanı Sema Onay'a başvurabilir. Cep Tel: 0532-5040222.
...
Bir eski gazeteci dostumuzun oğlu Atacan Tirnova. B'iota Laboratuvarları Kurumsal İletişim Direktörlüğüne getirildi. Başarılar diliyoruz.
...
Hüsnü Şenlendirici, Adnan Karaduman ve Aytekin Kurt'un öne çıktığı yeni CD 'Gazla Remix' hayli ilginç. Emre Aydın, Sıla, Soner Sarıkabadayı'nın katkıları büyük. Hareketli müziği sevenler beğenecek.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi